MMA

KSW mění výsledek zápasu. Ir padl po úderu proti pravidlům

Výsledek sobotního zápasu galavečera KSW 68 Albert Odzimkowski vs. Tommy Quinn, který polský bijec ukončil v prvním kole, byl anulován. Důvodem je úder kolenem proti pravidlům, kterým Odzimkowski v závěrečné kombinaci poslal soupeře k zemi.

K incidentu došlo ve třetí minutě prvního kola. Quinn (8-5-1NC) se vymanil z half-guardu a vstával zpět na nohy, když mu Odzimkowski (16-3-1NC) uštědřil tři kolena, po kterých "The Roly Poly Kid" padl zpět k zemi, kde ho Polák dokončil.

Pro Odzimkowskiho to byla po třech prohrách v řadě velká výhra. Navíc drtivý finiš doručil na domácí půdě, divákům v rodném Rodomu. Jenže po přezkoumání situace Tomaszem Bronderem, Marcem Goddardem a Piotrem Jaroszem se jeho triumf změnil v tzv. no contest (výsledek se anuloval).

Související obsah

​V době prvního kolene měl Quinn své koleno jasně na zemi. "Podle sjednocených MMA pravidel, zápasník dotýkající se země něčím jiným než pouze chodidly, by měl být považován za uzemněného. Na základně současných pravidel nejsou kopy a kolena do hlavy uzemněného zápasníka povoleny," vysvětlil v komentáři zkušený rozhodčí Marc Goddard. Rozhodčí v kleci Gerd Richter ze své pozice ono koleno posoudil jako úder do ramene, ale opakované záběry z více úhlů ukázaly, že i první úder trefil hlavu irského bojovníka. KSW v oficiální zprávě oznámilo, že úder proti pravidlům byl nechtěný a nejednalo se úmyslný faul. Oběma zápasníkům nabízí možnost odvety v brzkém termínu.

Galavečer KSW 68 si můžete ze záznamu pustit na videoportálu Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události