APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Válka neválka. Rusové chtějí žádat o pořádání fotbalového Eura

Ačkoliv je ruský sport kvůli aktuální situaci na Ukrajině vyřazen prakticky ze všech soutěží a čelí vysokým sankcím, tamní fotbalový svaz cílí na pořádaní evropského šampionátu. Ve středu oznámil, že usiluje o kandidaturu na Euro 2028 a 2032.

"Budeme se ucházet o mistrovství Evropy v letech 2028 a 2032," prohlásil ve středu člen výkonného výboru Ruské fotbalové unie Sergej Anochin s tím, že oficiální žádost o pořádání odešle Unii evropských fotbalových asociací (UEFA) v nejbližší době.

Rusko tak bude pravděpodobně konkurentem Velké Británie a Irska, které společně usilují o pořádání Eura 2028, nebo Itálie, jež má zase zájem o konání evropského fotbalového šampionátu v roce 2032.

Související obsah

Ruská fotbalová unie přišla s tímto oznámením v době, kdy fotbalová organizace, ale i celý ruský sport čelí vysokým sankcím a je hromadně vyřazován z mezinárodních soutěží.

Naposledy Rusko hostilo mistrovství světa v roce 2018.

Kvůli sankcím na ruského majitele Romana Abramoviče čelí obrovským problémům Chelsea:

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události