Bruslaři v nájezdovém drama získali druhý bod, Třinec krok od postupu

Pavel Kousal se raduje ze vstřelené branky | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Ve středu pokračovalo čtvrtfinále Tipsport extraligy a v obou zápasech se bylo na co koukat. Hodně zajímavou sérií je střetnutí mezi Mladou Boleslaví a Mountfieldem, které se přesunulo do středních Čech za stavu 1:1. V napínavém utkání se po osmdesáti minutách nerozhodlo, a tak se šlo do nájezdů, kde byli úspěšnější Bruslaři. Potřetí v řadě vyhrál také Třinec, jenž je bod od postupu do semifinále.

Bruslaři si na domácí led přivezli důležitý jeden bod z východu Čech a chtěli se dostat do vedení, které by bylo lehce překvapivé. Od prvních minut se hrálo ovšem velice aktivně na obě strany, ale brankáři chytali opravdu suprově. Šance měli Jank, Lunter nebo Lalancett. Oba celky se střídaly ve velkých šancích, ale první branka padla až ve druhé třetině.

Na konci třetí minuty prostřední části se hodně šťastně prosadil Miloš Kelemen, jehož nahození od pravého mantinelu se dostalo do branky po sérii odrazů. Mountfield srovnal dvě sekundy po uplynutí první poloviny duelu, v přesilové hře tečoval střelu MacCormacka bruslí Jakub Lev a bylo srovnáno na 1:1.

Mladá Boleslav mohla jít do trháku, ale Kiviaho parádně zneškodnil nájezd Pláňka i dorážky Najmana se Stránským. Nakonec se domácí celek dostal do vedení ve třetí části, na konci 44. minuty dostal parádní bekhendovou přihrávku před branku Pavel Kousal a poslal Bruslaře střelou po ledě do vedení 2:1.

Vyrovnat mohl dvakrát Kelly Klíma, ale ani jednou se mu nepovedlo dostat puk do sítě. Krošelj pak udělal faul a po důrazu v brankovišti vyrovnal stav duelu velezkušený Radek Smoleňák. Martin Ševc poté v závěru poslal Mountfield ještě do jedné přesilové hry, ale ta využitá nebyla a šlo se do prodloužení.

Rozhodnout mohl Kelly Klíma, ale neuspěl on ani na druhé straně Flynn. Minutu před koncem dvacetiminutového prodloužení měl šanci rozhodnout Jakub Lev, ale ten byl v úniku faulován a Mountfield měl šanci na rozhodnutí. Sám před brankou byl Smoleňák, ale Krošelj jej skvěle vychytal. Šlo se tak do nájezdů.

Jako první se krásně prosadil Pavel Kousal a Jakub Lev se netrefil. Po dvou sériích bylo po brance Oksanena ovšem srovnáno na 1:1. Do páté série se pak nikdo neprosadil a šlo se do náhlé smrti. Nakonec se rozhodlo až v sedmé sérii a prosadil se krásně k tyči Miloš Kelemen, Mladá Boleslav tak získala důležitý druhý bod v sérii.

V Ostravě se hrál pravděpodobně rozdílový zápas série mezi Vítkovicemi a Třincem. Hned ze startu mohl skórovat Roman, ale ten těsně nedosáhl na kotouč a nemohl zamést do odkryté klece. Poté měli šance také Lakatoš a na druhé straně Dravecký, ale gólem to neskončilo, a tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

Úvodní branka padla těsně před polovinou základní hrací doby. Hrňa dostal přihrávku do předbrankového prostoru, kde si tělem udělal místo a překonal Aleše Stezku. Vítkovicím se ale ještě v průběhu druhé části povedlo srovnat, Jan Bernovský dostal v přesilovce nabito k levému kruhu a i se štěstím propálil Ondřeje Kacetla.

Na startu třetí části ovšem ujel Kovarčík, ale ten neskóroval. Vyjetého Stezku nicméně objel obránce David Musil a poslal puk do odkryté klece, nakonec byla jeho rána rozhodující. Hostujícímu celku poté ve zbytku duelu pomohla i branková konstrukce, závěrečný tlak se ovšem nekonal a stav série je již 3:0 pro Oceláře.