Fotbal

Fotbalový Newcastle se hlásí o služby Coutinha, nabízí Brazilci tučný bonus

Fotbalový Newcastle se hlásí o služby Coutinha, nabízí Brazilci tučný bonus
Brazilský záložník Philippe Coutinho v dresu Aston Villy. Zdroj: Profimedia

Fotbalový záložník Philippe Coutinho má po přesunu na ostrovy slušnou formu. V deseti zápasech za anglickou Aston Villu čtyřikrát skóroval a o hráče, který ve Villa Parku hostuje z Barcelony, se začínají zajímat i další kluby z Premier League. Newcastle brazilskému fotbalistovi dokonce nabídl tučný bonus, pokud se k týmu přidá.

V Barceloně Coutinho paběrkoval, a tak se rozhodl odejít na hostování. V Aston Ville pookřál a patří k nejlepším hráčům svého týmu. V deseti zápasech, jež za mužstvo z Birminghamu odehrál, nasázel do sítí soupeřů čtyři branky a přilákal pozornost dalších celků, které už vyhlížejí posily na příští sezonu.

Podle předpokladů expertů je sice prozatím pravděpodobné, že Aston Villa na svůj klenot uplatní opci, přesto už se objevuje řada zájemců.

Španělský deník Sport prý přišel s informací, že se o služby brazilského záložníka přihlásil třeba Newcastle. Ten dokonce uvedl, že by novému hráči vyplatil tučný bonus, pokud by se rozhodl hájit jeho barvy. Rozhodně nejde o žádné drobné, Coutinho by si přišel na jeden milion liber, což je přibližně 29 milionů korun.

Související obsah

​V kuloárech se hovoří i o Arsenalu. Jisté je to, že by Brazilec v Anglii nejraději zůstal. V Liverpoolu kdysi rozjel fantastickou kariéru. "Bylo mým přáním vrátit se do Anglie a znovu hrát v Premier League. Jsem rád, že mám tuto příležitost a jsem velmi šťastný," řekl tehdy podle ESPN.

Teď má dobré vyhlídky na to, že v Premier League bude pokračovat.

Newcastle se kromě Coutinha zajímá také o českého reprezentanta Antonína Baráka:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události