Fotbal

Maskot fotbalového mistrovství světa čelí kritice. Jak se líbí vám?

Maskot fotbalového mistrovství světa čelí kritice. Jak se líbí vám?
Maskot fotbalového mistrovství světa v Kataru 2022 - chlapec Laíb | Zdroj: profimedia.cz

S velkou pompou představili organizátoři oficiálního maskota fotbalového mistrovství světa 2022 v Kataru. Jenže chlapec Laíb, jehož jméno v arabštině znamená "supertalentovaný hráč", to od fanoušků zatím pořádně schytává.

Už od pohledu totiž Laíb není člověk, nýbrž nadpozemská bytost. Navíc jde o prvního maskota, který nemá nohy.

"Jsme si jisti, že fanoušci budou milovat tuto zábavnou a hravou postavu. Laíb bude hrát zásadní roli v zapojení mladých a starých příznivců během mistrovství světa ve fotbale v Kataru," prohlásil zástupce generálního ředitele pro marketing a komunikaci fotbalového mistrovství Khalid Ali Al Mawlawi.

Jenže fanoušci zatím moc nadšení nejsou. "Proč Casper hraje fotbal? Ta věc nemá ani nohy," píše jeden z kritiků, jenž maskota fotbalového MS přirovnal k animované postavě ducha Caspera.

Související obsah

"Ve skutečnosti udělali z maskota mistrovství světa ducha jednoho z tisíců dělníků, kteří zemřeli při stavbě stadionů v Kataru," nebral si servítky další fanoušek, jenž narážel na informace, podle kterých mělo při stavbě fotbalových stadionů a dalších zázemí v Kataru zemřít mnoho lidí.

Naopak najdou se i tací, kteří říkají, že chlapec Laíb je nejroztomilejší maskot ze všech fotbalových mistrovství světa, tedy konkrétně od lva Willieho, který se jako první maskot objevil na MS 1966 v Anglii.

Související obsah

K odhalení oficiálního maskota MS 2022 v Kataru došlo v pátek, kdy byly v Dauhá také rozlosovány týmy do skupin. Úvodní zápas měl podle tradice od roku 2006 sehrát domácí tým Kataru proti Ekvádoru. Nakonec ale došlo ke změně a první zápas šampionátu sehraje 21. listopadu od 12:00 středoevropského času Nizozemsko a Senegal.

Týmy už znají své soupeře na mistrovství světa v Kataru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události