Inter ve šlágru zdolal Juventus, Neapol porazila Atalantu

Neapol v rámci 31. kola italské Serie A porazila Bergamo 3:1. Když už hosté vedli 2:0, dokázalo se Bergamo dostat na dostřel jediné trefy, další gól už ale nepřidalo. Neapolští naopak v závěru vítězství pojistili. Udine rozstřílelo Cagliari pěti trefami, z výhry se radovala i Fiorentina, která těsně přehrála Empoli. Ve večerním programu uspěl i AS Řím, ve šlágru kola přehrál Inter Milán turínský Juventus na jeho hřišti.

Neapol vyrazila ve 31. kole Serie A na hřiště Atalanty a po pouhých 14 minutách šla do vedení. Musso chvíli předtím v pokutovém území zfauloval Mertense a rozhodčí použili k vyhodnocení situace VAR.

Po poradě s videem následně sudí ukázal na penaltový puntík. K exekuci penalty se postavil Lorenzo Insigne a ranou k pravé tyči otevřel skóre. I když Musso vystihl směr, na míč nedosáhl a hosté se mohli radovat.

Před poločasovou přestávkou Neapol navýšila těsný náskok. Insigne poslal parádní pas za obranou, k míči se dostal Politano a propálil Mussa. V 58. minutě se Atalantě podařilo snížit na rozdíl jediné trefy. Mirančuk odcentroval z pravé strany, na balon si naskočil Marten de Roon a hlavičkou do protipohybu brankáře skóroval.

​Neapol si však dvoubrankové vedení v závěru vzala zpět, když se po pěkné souhře s Lozanem prosadil Elmas, který si naběhl na přihrávku zprava a prostřelil Mussa. Neapol tak zvítězila 3:1. Udinese si proti Cagliari s chutí zastřílelo a vyhrálo 5:1, hattrickem se blýskl Beto. Fiorentina pak porazila Empoli díky jediné trefě Gonzáleze 1:0.

AS Řím se mohl dostat na pátý flek Serie A, pokud by vyhrál na hřišti janovské Sampdorie. První a nakonec jediný gól padl ve 27. minutě, kdy se po pěkné akci prosadil ve vápně Henrich Mchitarjan. Na konci poločasu měl ještě jednu šanci Abraham, ale ten se ve vápně neprosadil. Poté celek z Říma jednobrankové vedení udržel.

Ve šlágru 31. kola Serie A se utkaly Juventus a Inter Milán. Jako první zahrozili v 8. minutě hosté. Po rohovém kopu hlavičkoval Škriniar a Szczęsny musel pohotově reagovat. Klidnější pasáž utnul emotivní závěr poločasu. Dumfries byl faulován ve vápně a sudí po konzultaci s videem nařídil penaltu.

Té se ujal Hakan Calhanoglu, ale Szczesny jeho ránu vyrazil. Při následné skrumáži míč přece jen skončil v síti, kam si jej srazili hráči Juventusu. Rozhodčí však branku neuznal, ale následně nařídil opakování penalty, jelikož jeden z domácích hráčů vběhl předčasně do vápna.

Repete už Calhanoglu zvládl a poslal Inter do vedení. Po hodině hry mohl vyrovnat Vlahovič, který se šikovně uvolnil ve vápně. Jeho pokus ale letěl těsně nad. V 73. minutě chyběly Juventusu jen centimetry. Zakaria to vzal na sebe, jenže Handanovič parádním zákrokem vytáhl jeho střelu na tyč. Na víc už se domácí nezmohli a Inter si tak odváží cenné vítězství 1:0.