Barcelona ve šlágru kola vyhrála a je druhá. Sevilla padla na čtvrté místo

Barcelona vyhrála v LaLize již pošesté v řadě a po bídném začátku sezony má ještě teoretickou šanci zabojovat o titul v domácí soutěži. Výhru ve šlágru 30. kola vystřelil mladičký Pedri. Sevilla po těsné prohře padla na čtvrtý flek, ale má stejně bodů jako Barcelona a Atlético Madrid.

Ve šlágru třicátého kola LaLigy se potkala čtvrtá Barcelona s druhou Sevillou, oba celky před utkáním dělily pouhé tři body. První nebezpečnější akce přišla ve dvanácté minutě, kdy dostal míč na hlavu Frenkie de Jong, ale zblízka zamířil jen nad branku hostujícího celku. Hrálo se hodně vyrovnaně a opatrně, do další šance se dostali domácí až po hodině hry. Míč do šestnáctky dostal Feran Torés, ale jeho ránu pod břevno brankář Búnú skvěle vytěsnil nad branku.

Na druhé straně mohl po faulu Alvése skórovat Rakitič z přímého kopu, ale jeho rána šla jen těsně nad břevno domácí branky. Aktivní hra pokračovala, Piqué mohl zlomit bezbrankový stav, ale jeho hlavička po rohovém kopu šla do břevna hostující branky. Změna skóre přišla až po sedmdesáti minutách. Dembelé našel před vápnem Pedriho, který dvakrát zasekl a bombou k levé tyčce dal Barceloně jednobrankové vedení.

Barcelona nakonec vyhrála 1:0 a posunula se již na druhý flek soutěže, naopak Sevilla spadla již na čtvrté místo. ​Z vítězství se radovalo také Bilbao či Real Betis, který si upevnil páté místo v tabulce LaLigy.