Kylian Mbappé zazářil proti Lorientu pěti body, trefil se i Lionel Messi

Fotbalisté Marseille sice vyhráli na půdě Saint-Étienne, ale PSG nedovolilo snížení náskoku na devět bodů. Při demolici 5:1 se dvakrát prosadili Neymar a Mbappé, jeden gól vstřelil také trápící se Lionel Messi.

První branka padla již ve dvanácté minutě. Domácí předvedli rychlou akci, ve které poslal míč na Neymara Kylian Mbappé. Brazilský útočník unikal sám na brankáře Drejera, kterého překonal zakončením k levé tyčce. Před půlhodinou hry poslal nádherný centr na Messiho právě Neymar. Argentinská supehvězda zakončovala na dlouhou nohu, ale branku nakonec netrefila.

O minutu později se domácí celek již radoval podruhé. Kylian Mbappé dostal míč do míst, kde to má nejraději a ve vápně poslal pumelici. Jeho pokus zapadl k první tyčce a PSG vedlo již 2:0. Na startu druhé poloviny hry z tempa domácí celek vypadl a Lorient trestal. Po chybné rozehrávce mezi Hakimim a Marquinhosem se dostal k míči hostující Moffi, jenž špičkou kopačky snížil na rozdíl jediné branky.

PSG odpovědělo a opět u toho byl Kylian Mbappé. Hakimi obral bránícího hráče a poslal balon na francouzského kanonýra, který si navedl míč a po zemi jej poslal k levé tyčce. Bylo to 3:1. Poté přišla i slavná chvilka Lionela Messiho. Mbappé na levé straně vybojoval míč, naběhl si do vápna a naservíroval míč pro legendu světového fotbalu. Ta se přesným zakončením nezmýlila a bylo to již 4:1. V závěru se trefil ještě Neymar.

Hráči Marseille se měli původně střetnout se St. Étienne už v sobotu. Utkání ale odložil příval sněhu. Zápas se tak hrál až v neděli a lépe do něj vstoupili domácí, kteří vedli zásluhou Bouangy. Naopak hosté z Marseille dlouho nemohli najít odpověď. Výrazně jim tak pomohl až pokutový kop v závěru prvního poločasu, který proměnil Payet. Ve druhé půli pak druhý tým francouzské ligy nastřílel tři góly, přičemž jedna branka padla po vlastní trefě, a zvítězil 4:2.

Výsledky francouzské Ligue 1:

Štrasburk – RC Lens 1:0
Branky: 67. Ajorque (pen.)

Clermont – Nantes 2:3
Branky: 58. Khaoui, 63. Abdul Samed - 43. z penalty Blas, 62. Chirivella, 67. Kolo Muani

FC Metz – AS Monaco 1:2
Branky: 63. Amadou - 46. Ben Yedder, 73. Boadu

Montpellier – Brest 1:2
Branky: 90+3. Savanier (pen.) - 69. Satriano, 79. Honorat

Saint-Étienne – Marseille 2:4
Branky: 9. Bouanga, 86. Douath - 45+1. Payet (pen.), 60. vlastní Kolodziejczak, 68. Dieng (pen.), 73. Harit

Troyes – Remeš 1:0
Branky: 90+3. Ripart

Lyon – Angers 3:2
Branky: 26. a 52. Dembélé, 80. Tete - 50. Pereira Lage, 59. Boufal

PSG – Lorient 5:1
Branky: 12. Neymar, 28. Mbappé, 67. Mbappé, 73. Messi, 90. Neymar – 56. Moffi