Motorsport

Filip Salač opět spadl a nedojel, v MotoGP vyhrál Aleix Espargaró

Filip Salač opět spadl a nedojel, v MotoGP vyhrál Aleix Espargaró
Český závodník Filip Salač | Zdroj: profimedia.cz

Ani nyní Filip Salač nezíská první body v letošní sezoně Moto2. Na Termas de Rio Hondo v Argentině spadl po půlce závodu, což se mu letos stalo již podruhé ve třetím závodě. Nakonec podruhé v sezoně vyhrál Vietti, který byl v kvalifikaci osmý. Vítězem královské kubatury MotoGP se stal Aleix Espargaró, jenž ovládl i sobotní kvalifikaci.

Filip Salač v sobotu nepostoupil do hlavní kvalifikace, a tak startoval až ze 23. místa. Hned na startu závodu došlo k velké bouračce a skončili například Kelly, Fernandez či Gonzalez. Později spadl také Španěl Aldeguer. Filip Salač se 15 kol před koncem držel na 21. fleku se ztrátou pěti sekund na první body v Moto2.

Následně ani český jezdec nedojel, ve 13. kole spadl a opět tak nezabojoval o první body ze šampionátu Moto2. Spadl také van den Goorbergh a Ital Zaccone. Na prvním fleku dojel podruhé v letošní sezoně Ital Celestino Vietti, druhý byl vítěz poslední velké ceny Somkiat Chantra.

Související obsah

Jako poslední byl na programu závod v kategorii MotoGP, kde startoval z prvního místa Aleix Espargaró, který si nakonec s náskokem necelé sekundy dojel pro vítězství v argentinském závodě. Druhá byl jeho krajánek Jorge Martín a třetí byl Alex Rins. Španělové se nakonec umístili na prvních čtyřech pozicích.

Výsledky kategorie MotoGP:

1. Aleix Espargaró (ESP/Aprilia) 
2. Jorge Martín (ESP/Ducati) +0.807
3. Alex Rins (ESP/Suzuki) +1.330

Výsledky kategorie Moto2: 

1. Celestino Vietti (ITA/Kalex)
2. Somkiat Chantra (THA/Kalex) +1.538
3. Aj Ogura (JPN/Kalex) +5.703

Výsledky kategorie Moto3: 

1. Sergio Garcia (ESP / Gas Gas)
2. Dennis Foggia (ITA/Honda) +0.146
3. Ajumu Sasaki (JPN/Husqvarna) +0.375

Kariéru Filipa Salače v Moto2 provází jeden pád za druhým. Upadl už při své premiéře:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události