Fotbal

Smutné přiznání trenéra nizozemské reprezentace. Van Gaal má rakovinu

Smutné přiznání trenéra nizozemské reprezentace. Van Gaal má rakovinu
Zdroj: profimedia.cz

Aktuální kouč nizozemské reprezentace Louis van Gaal v neděli prozradil, že se léčí z rakoviny prostaty. Podle svých slov má dost agresivní formu, kvůli které musel být hned 25x ozářen. Nepřipouští si ale, že by to mělo nějak ohrozit jeho pozici v národním týmu, kde chce setrvat minimálně do podzimního mistrovství světa v Kataru.

Louis van Gaal o své nemoci informoval v televizním pořadu RTL TV Humberto. Přiznal také, že vše nechal v absolutní tajnosti před svými svěřenci v nizozemské reprezentaci. "Myslím, že lidem, se kterými pracujete, to takhle neříkáte, protože by to mohlo ovlivnit jejich volby, jejich rozhodnost, takže jsem si myslel, že by to neměli vědět. Na rakovinu prostaty se neumírá, alespoň ne v 90 % případů," zachoval nizozemský trenér klid. 

"Obvykle vás zabíjí jiné základní nemoci. Ale měl jsem dost agresivní formu, byl jsem 25krát ozářen," řekl trenér, který vede nizozemskou reprezentaci už potřetí ve své kariéře. Loni v létě vystřídal Franka de Boera po neúspěchu na evropském šampionátu, kdy Oranjes v osmifinále vypadli s českou reprezentací. 

Související obsah

​Sedmdesátiletý kouč si ale vše nenechal jen pro sebe. "Samozřejmě jsem o tom řekl rodině a přátelům, po kterých jsem chtěl, aby o tom nikde nemluvili, což se povedlo. To, že ještě nic nevyšlo, také dost vypovídá o mém okolí. To je skvělé," pochvaloval si Louis van Gaal. 

Velice diskrétně s ním zacházeli i v nemocnici. "Měl jsem v nemocnici přednostní léčbu. Když jsem šel na kontrolu, byl jsem vpuštěn zadními dveřmi a okamžitě mě odstrčili do jiné místnosti. Bylo se mnou zacházeno úžasně," vyprávěl zkušený trenér.

Související obsah

​Louis van Gaal během své trenérské kariéry, která trvá už více než třicet let, dosáhl řady úspěchů. S Ajaxem Amsterdam vyhrál Ligu mistrů, Pohár UEFA, Superpohár a třikrát ligový titul. Tabulkou vystoupal nejvýše také jako kouč Barcelony a Bayernu Mnichov. Trénoval také Manchester United, se kterým vyhrál Anglický fotbalový pohár, ale pár měsíců poté byl z funkce kvůli neuspokojivým výsledkům vyhozen. S nizozemskou reprezentací dosáhl na bronzovou medaili z mistrovství světa v roce 2014.

S Nizozemskem se česká reprezentace utkala v osmifinále mistrovství Evropy v Budapešti. Jeho fanoušci udělali v hlavním maďarském městě skvělou atmosféru. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události