Tenis

Nick Kyrgios se po šesti letech vrátí na French Open. Jeho důvod vás překvapí

Nick Kyrgios se po šesti letech vrátí na French Open. Jeho důvod vás překvapí
Australský tenista Nick Kyrgios Zdroj: Profimedia

Extravagantní tenista Nick Kyrgios plánuje, že si příští rok znovu zahraje na French Open, kde se divákům naposledy představil v roce 2017. Zdůvodnil to tím, že se jeho nová přítelkyně Costeen Hatziová touží podívat do Paříže.

"Roland Garros by mělo být okamžitě odstraněno z tenisového kalendáře. Je to nejhorší grandslam, který jsem kdy viděl," prohlásil ještě loni na podzim Nick Kyrgios. Jeho nenávist k antukovým povrchům je všeobecně známá, vždyť se na cihlové drti naposledy představil před skoro třemi lety v Římě, kdy ve druhém kole nestačil na Caspera Ruuda.

Pro lásku je ale ochoten udělat cokoliv, a tak se rozhodl přítelkyni splnit sen. Příští rok ji vezme do Paříže a při té příležitosti si zahraje na French Open. "Nehrál jsem tam čtyři roky, ale příští rok budu zpátky. Moje přítelkyně chce vidět Paříž," vysvětlil 26letý tenista s úsměvem. Letos to ale nestihnou, protože Costeen má nějaké závazky v Austrálii.

Související obsah

​Zároveň také dodal, že v roce 2022 se chce více věnovat rodině než tenisu. "Už jsme se rozhodli, že pojedeme domů a budeme tam trávit čas," naznačil Kyrgios. "Pokud jste z Austrálie, začne se vám po domově stýskat velmi snadno. Oba jsme orientovaní na rodinu a uděláme vše, abychom udržovali pevné vztahy," vysvětlil někdejší dvanáctý hráč světa. 

https://www.instagram.com/p/Cb81KnYpuQ-/

Naposledy spolu byli v Miami, kde Kyrgios vypadl v osmifinále s Jannickem Sinnerem, kterému podlehl 3:6 a 7:6. Za své nevybíravé chování směrem k rozhodčímu si odnesl pokutu ve výši 65 tisíc dolarů (1,4 milionu korun).

Nick Kyrgios pobavil novináře na tiskové konferenci:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události