Hokej

Marián Hossa podepíše s Chicagem novou smlouvu. Klub mu tím vzdá hold

Marián Hossa podepíše s Chicagem novou smlouvu. Klub mu tím vzdá hold
Zdroj: Profimedia

Legendární slovenský útočník Marián Hossa, který během své kariéry zvedl třikrát nad hlavu Stanleyův pohár, se dočká v Chicagu další pocty. Blackhawks s ním podepíší jednodenní smlouvu, aby mohl oficiálně ukončit kariéru jako "černý jestřáb". Klub, ve kterém slovenská hvězda odehrála posledních sedm sezon své úspěšné kariéry, to oznámil v úterý.

Marián Hossa ukončil svoji hokejovou pouť na konci sezony 2016/2017, protože ho trápily problémy s kůží. Jeho pokožka nemohla ve zpocené výstroji pořádně dýchat a vznikaly nepříjemné vyrážky. Sice měl možnost hrát pod silnými léky, ale k tomu neměl důvod. Během své dvacetileté kariéry v zámoří zažil úspěchů víc než dost.

Probojoval se do finále Stanley Cupu třikrát po sobě se třemi různými týmy. Prokletí rozhodujících sérií nakonec zlomil až na třetí pokus v dresu Chicaga Blackhawks, se kterým pak došel na vrchol ještě dvakrát. V roce 2020 pak zcela zaslouženě vstoupil do síně slávy. 

Související obsah

​V noci ze čtvrtka na pátek se Hossa dočká další pocty. Slavnostní ceremoniál s podepsáním jednodenního kontraktu proběhne 75 minut před utkáním proti Seattlu Kraken. Slovenský útočník si toho obrovsky váží. "Blackhawks a město Chicago zaujímají v mém srdci speciální místo," sdělil Hossa v oficiálním prohlášení. "Vstup do této organizace v roce 2009 bylo tím nejlepším rozhodnutím, které jsem kdy udělal. Kvůli všem těm vzpomínkám, které jsme si se spoluhráči vytvořili, včetně tří vyhraných Stanley Cupů. S mojí rodinou jsem toho zase spoustu zažil mimo led," říká Hossa.

"Konec s hokejem jako Blackhawk je splněný sen a já si nemůžu představit jiný oficiální konec kariéry," vyjadřuje Hossa vděčnost. 

Související obsah

​Hossa během své bohaté a úspěšné kariéry dosáhl kromě Stanley Cupů i na individuální úspěchy. Hned pětkrát byl vybrán do All-Star Game, což se mu povedlo i díky 525 vstřeleným gólům a 609 asistencím v 1 309 zápasech. Svůj jubilejní pětistý gól vstřelil v roce 2016, těsně před neplánovaným koncem kariéry. 

Rozhovor s Mariánem Hossou před finálovou sérií Stanley Cupu, kdy oblékal dres Detroitu. Tehdy nakonec na slavný pohár ještě nedosáhl.

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události