MS v hokeji 2022

Hokejová reprezentace podruhé porazila Rakousko, dvakrát se trefil Blümel

Utkání mezi Rakouskem a Českem | Zdroj: 'Anna Vavríková / MAFRA / Profimedia

I druhé utkání Kariho Jalonena na střídačce národního týmu vyšlo na jedničku. Reprezentace v Linci porazila Rakousko 4:1 a ve dvojutkání nasázela celkem devět branek. V pátečním utkání zářil především Matěj Blümel, pardubický útočník vstřelil dvě branky. Trefili se také Petr Holík a Jan Ščotka.

Po dvou dnech se reprezentace Česka a Rakouska potkali tentokráte v Linci, hrálo se v AG Eisareně a velmi brzy se do vedení dostali Češi. Ve čtvrté minutě se prosadil u pravé tyčky pardubický útočník Matěj Blümel. Poté se Adam Klapka pokoušel prosadit zakončením mezi nohy, ale fenomenální akci nedovedl do úspěšného konce.

V polovině dvanácté minuty se povedlo domácím srovnat, z levé strany se prosadil obránce Erik Kirchschläger. Tento stav trval až do předposlední minuty prostřední části, kdy se před brankou prosadil Petr Holík a hned v první minutě navýšil na 3:1 obránce Jan Ščotka.

Skóre uzavřel gólem v oslabení Matěj Blümel, který obešel bránící hráče a z levého kruhu propálil brankáře Madlenera zakončením k první tyčce. Reprezentace v přípravě na světový šampionát pokračuje v příštím týdnu, kdy hraje dva dny po sobě proti Německu v severočeském Chomutově.

Příprava na MS:

Rakousko – Česko 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 12. Kirchschläger (Lindner, Feldner) – 4. Blümel (Cienciala, Ščotka), 39. Holík (Cienciala), 41. Ščotka (Jordán), 58. Blümel

Zlínský hokejový klub se stará o desítky malých hokejistů z ukrajinského Záporoží: