Fotbalový pátek: Vyhrál Dortmund i Sevilla, Newcastle blízko k udržení

Radost Juliana Brandta a Thorgana Hazarda Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalový program v pátek 8. dubna nabídl jedno utkání v anglické, francouzské, německé a španělské soutěži. Do hry šla například Borussia Dortmund či španělská Sevilla. Favorité nezaváhali a dočkali se ubojovaných výher a důležitých bodů. Počtvrté v řadě nevyhrálo Saint-Étienne a stále je v sestupových vodách.

Borussia Dortmund nepředvádí výkony, které by si fanoušci přáli a ani herní projev není tak dobrý. Žlutočerní si chtěli příznivce získat zpátky na hřišti Stuttgartu, což se nakonec povedlo. Obě branky vstřelil Julian Brandt, který přišel na plac v šesté minutě. Špatnou sérii nedokázal prolomit Erling Haaland, který v Bundeslize neskóroval již popáté v řadě.

Po nedobrých výsledcích v posledních kolech chtěla zabrat také Sevilla. V předehrávce jednatřicátého kola vyzvala Granadu, nad kterou dlouho vedla 2:1. V 68. minutě vstřelil argentinský útočník Lucas Ocampos vedoucí gól, jedna branka pak nebyla čtyřnásobnému vítězi Evropské ligy uznána.

Granada toho využila a Víctor Díaz v 88. minutě vyrovnal, ale poslední slovo měl přesto Rafa Mir, který v nastavení vystřelil důležité tři body. V desáté nastavené minutě se trefil ještě na 4:2 Papu Gómez.

​Ve francouzské lize se vůbec nedaří Saint-Étienne, který je aktuálně na cestě do baráže a reputaci si nevylepšil ani v záchranářském souboji s Lorientem. Zelenobílí sice v duelu vedli již 2:0 a vypadalo to na opuštění sestupových vod. Lorient ale nasázel šest gólů v řadě a rozdrtil svého soupeře výsledkem 6:2.

Newcastle po sérii tří proher v řadě zabral a přiblížil se udržení v Premier League. Výhru nad osmými Wolves vystřelil z penalty Chris Wood. Celek vlastněný bohatými majiteli ze Saúdské Arábie je aktuálně na 14. místě a náskok na udržení je již desetibodový.

Páteční výsledky:

Bundesliga:
VfB Stuttgart – Borussia Dortmund 0:2 (0:1)
Branky:
12. Brandt (Haaland), 71. Brandt

Ligue1:
FC Lorient – AS Saint-Étienne 6:2 (2:2)
Branky: 42. Moffi (pen.), 45+1. Koné, 61. Le Fée, 65. Koné, 86. Moffi, 89. Boisgard – 4. Bouanga, 22. Nordin

LaLiga:
Sevilla FC – Granada CF 4:2 (1:1)
Branky: 32. Carlos, 66. Ocampos, 90+3. Mir, 90+10. Papu Gómez – 23. Machís, 88. Díaz