šipky

Gawlas na Player Championship bojoval se světovou čtyřkou, nakonec těsně padl

Gawlas na Player Championship bojoval se světovou čtyřkou, nakonec těsně padl
Zdroj: Nova Sport

Dvacetiletý český šipkař Adam Gawlas vypadl na Player Championship opět ve druhém kole. Na úvod si sice poradil s Lukem Woodhousem 6:4, ale poté na něj vyšla světová čtyřka v podání Michaela Smitha. Česká šipkařská jednička s ním dlouho držela krok, ale nakonec padla 4:6.

Proti Woodhousovi měl třinecký rodák o něco horší průměr, nasázel během duelu třikrát maximum a výkon stačil na postup do druhého kola. Po třech lezích sice prohrával 1:2, ale otočil na důležitých 4:2 a poté si došel pro výhru 6:4. Postoupil tak dále, kde jej čekal opravdu náročný oříšek. 

Michael Smith, světová čtyřka a účastník letošního ročníku prestižní Premier League. Český šipkař se ale překvapivě dobře držel. Brzy sice prohrával 0:2, ale do duelu se zvládl skvěle vrátit. Smith nechal párkrát českého šipkaře snížit na rozdíl jednoho legu, ale v následující hře pokaždé utekl. 

Související obsah

Rozhodlo se až v předposledním legu, kde měl Smith výhodu servisu a začal hozením 140. Gawlas sice stejným počtem kontroval ve třetím hodu, ale světová čtyřka je natolik zkušená, že si zbytek legu pohlídala a hru ukončila hozením double 14. Angličan se průměrem přiblížil ke stovce, Gawlas se nemá proč stydět.

Adam Gawlas – Luke Woodhouse 6:4
Michael Smith – Adam Gawlas 6:4

Mezi Joem Cullenem a Garym Andersonem proběhla výměna názorů po jednom z turnajů Premier League:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události