šipky

Van Gerwen opět zabodoval, ovládl už třetí turnaj Premier League

Van Gerwen opět zabodoval, ovládl už třetí turnaj Premier League
Michael van Gerwen Zdroj: Lawrence Lustig/PDC

Šipkařská Premier League měla na programu další turnaj. Night 9 nakonec opanoval Nizozemec Michael van Gerwen, který ve finále porazil Jamese Wadea. Vyhrál už tak třetí podnik a utrhl se na čele pořadí.

Milovníci šipek si ve čtvrtek večer opět přišli na své. Uskutečnil se totiž další turnaj šipkařské Premier League. Do čtvrtfinále překvapivě nezasáhl Gary Anderson, který onemocněl covidem-19, a tak jeho soupeř Michael van Gerwen postoupil bez boje do semifinále. V něm se po vítězství 6:2 na legy nad Smithem představila i světová jednička Peter Wright. Díky triumfu 6:1 nad Cullenem postoupil i Clayton. 

Ve čtvrtfinále se naopak rozloučil s turnajem Gerwyn Price, který podlehl Wadeovi těsně 5:6 na legy. Přitom měl daleko vyšší průměr na tři šipky, a to 97,32. Wade sice dosáhl jen průměru těsně nad 90, přesto se mohl radovat. Do semifinálového klání pak naskočil proti obhájci z minulého podniku Jonnymu Claytonovi. Toho dokázal porazit 6:4 a mohl se těšit na finále. 

Ještě předtím se před terčem strhla bitva mezi Wrightem a van Gerwenem. Až do stavu 3:3 měl vždy navrch Wright, jenž si pokaždé vypracoval těsný náskok jednoho legu, Nizozemec ale pokaždé srovnal a následně vývoj otočil. Dostal se totiž do vedení 5:3, protože jeho soupeř ztratil podání. Podobná chyba se Wrightovi stala i při devátém legu a van Gerwen tak zvítězil 6:3. Wright se v průměru na tři šipky nedostal ani na devadesát a s vidinou finále se musel rozloučit. 

Související obsah

​Finálová bitva byla jasnou záležitostí Nizozemce van Gerwena, který přejel svého protivníka 6:1 na legy a bral zasloužený triumf. Průměr na tři šipky měl takřka 104 a opanoval skoro všechny statistiky. Vyhrál už tak třetí turnaj Premier League a utrhl se na čele soutěže. 

​Výsledky Premier League - Night 9:

Čtvrtfinále: M. Smith - P. Wright 2:6

                  G. Anderson - M. van Gerwen - bez boje

                  J. Cullen - J. Clayton 1:6

                  J. Wade - G. Price 6:5 

Semifinále: P. Wright - M. van Gerwen 3:6

                   J. Clayton - J. Wade 4:6

Finále: M. van Gerwen - J. Wade 6:1

Na konci března při šipkařském střetnutí v Rotterdamu málem létaly facky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události