Motorsport

Mazepin zažívá špatný rok. Po vyhazovu z Haasu mu zabavili pohádkovou vilu

Mazepin zažívá špatný rok. Po vyhazovu z Haasu mu zabavili pohádkovou vilu
Zdroj: profimedia.cz

Ruského závodníka formule 1 Nikitu Mazepina stíhá jedna rána za druhou. Nejdřív ho propustila jeho stáj Haas, teď jemu a jeho otci italské úřady zabavily luxusní vilu na Sardínii. A to jako součást sankcí, které jsou namířené proti ruským oligarchům kvůli válce na Ukrajině.

Nikita Mazepin si musí rvát vlasy. Kvůli přátelství s ruským prezidentem Vladimirem Putinem byl jeho otec Dmitrij zařazen na sankční seznam Evropské unie. Majitel chemické firmy Uralchem i jeho syn tak nově přišli o pohádkovou vilu na Sardínii, která překypuje luxusem.

Stavba, která se označuje jako Rocky Ram, je umístěna na zalesněném útesu při pobřeží Costa Smeralda, jež omývají břehy Středozemního moře. Sídlo se pyšní rozlohou 400 metrů čtverečních a obsahuje pětadvacet ložnic, soukromé kino, zahradu i bazén.

Rodina Mazepinových se na přepychové místo ale nejspíš hodně dlouho nepodívá. "Po přezkoumání a ověření subjektů, které spadají na seznam sankcí Evropské unie, bylo rozhodnuto, že vila Nikity Mazepina a jeho otce Dmitrije v hodnotě 105 milionů eur (přibližně 2,5 miliardy korun – pozn. redakce), bude zabavená," uvedl mluvčí italské finanční policie podle News.com.

Související obsah

​Třiadvacetiletý závodník tak kvůli svému otci nezažívá vůbec dobré období. Loni sice debutoval ve formuli 1, jeho stáj Haas ho však letos propustila a vypověděla i sponzorskou smlouvu s firmou Uralkali, která je dceřinou společností Uralchemu. Talentovaný jezdec je tak momentálně bez práce i bez vily.

Na Ukrajině už více než měsíc zuří válka s Ruskem. Za tu pykají i ruští oligarchové, kterým Evropská unie vyměřila různé sankce:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události