MMA

Pitbull se v pérové váze Bellatoru vrátil na trůn. McKee poprvé v kariéře prohrál

V noci z pátku na sobotu se uskutečnil nejnabitější galavečer Bellatoru letošního roku. K vidění byly hned dva titulové souboje a stálo to za to. Diváci, kteří si nenechali tuto akci ujít, mohli vidět první porážku A. J. McKeeho v kariéře. Americký šampion nedokázal obhájit titul proti Patriciovi Freiremu, přezdívanému Pitbull. Ten Američana porazil na body, a získal tak pás šampiona pérové váhy. Druhý titulový zápas vítěze nenabídl, neboť se Vadim Němkov a Corey Anderson ve třetím kole nešťastně srazili hlavami, a tak rozhodčí zápas ukončil bez vyhlášení vítěze.

A. J. McKee se před nočním zápasem mohl pyšnit úctyhodnou bilancí 18 vítězství a žádná porážka. "Když se podíváte na mé skóre – 18 vítězství, 13 ukončení před limitem, z toho 10 v prvním kole. Kdo jiný to má? Tohle je ve stylu Kobeho Bryanta či Michaela Jordana. Nikdo to nedělá tak jako já," chvástal se. Tato slova jej ale doběhla. V titulové bitvě nestačil na Pitbulla, který si tak připsal už 21. vítězství v organizaci Bellator a stal se potřetí šampionem pérové váhy. Vrátil tak svému soupeři porážku z minulého roku, kdy v boji o titul jej soupeř ukončil už v prvním kole. 

Na začátku se o něco více dařilo obhájci titulu. Dva ze tří přítomných rozhodčích mu přiřkli průběžné vedení 10:9, což si zajistil díky několika přesným kopům. V dalších kolech ale začínal přebírat dominanci brazilský bojovník, když se ihned pokusil o takedown a dostal McKeeho na záda. Američanovi se ale podařilo vstát a následně se pokusil udeřit soupeře kolenem, ale neúspěšně. 

Související obsah

​I ve třetím kole pokračoval Pitbull v okopávání svého soupeře a následně ho dostal i do gilotiny, ze které se ale podařilo McKeemu dostat a následně zasadil Pitbullovi několik ran. I toto kolo, stejně jako druhé, ovšem na body podle všech rozhodčích vyhrál Brazilec. Ve čtvrtém kole se zdálo, že už Freire nemá tolik sil, protože nebyl tak agresivní. Toho McKee využil pěknou kombinací kopu do těla a úderu levou rukou. Na konci kola si ještě McKee stěžoval, že jej Pitbull píchl do oka. 

V pátém kole byl lepší McKee, který se pokusil o takedown, z něj se ale Pitbullovi podařilo uniknout. Následně ale Američan zasadil přesný úder z levé strany, který doplnil kopnutím. Na to však dokázal Freire reagovat několika protiúdery. Poslední minutu pak oba bojovníci zakončili výměnou několika úderů. Podle rozhodnutí sudích byl ale lepší Patricio Freire, který celkově vyhrál na body 49–46, 48–47, 48–47.

Ve druhém titulovém zápase o šampiona v polotěžké váze se utkali Vadim Němkov a Corey Anderson. Němkov si před tímto duelem připsal pouze dvě porážky, z nichž jedna byla proti českému zápasníkovi Jiřímu Procházkovi. Anderson přešel do Bellatoru z UFC, kde patřil do elitní pětky, ale usednout na trůn kategorie do 93 kilogramů se mu ještě nepodařilo. 

Související obsah

​Němkov zahájil zápas agresivním úderem do nohou. Poté jej přirazil k plotu, ale nepodařilo se mu jej dostat na zem, na první pohled se ale držel v souboji o krok napřed. Druhé kolo ale začalo mnohem lépe pro Andersona, který dostal soupeře poprvé na záda. Němkov ho ale začal zásobit údery loktem a následně se mu podařilo dostat alespoň na kolena. Andersonovi se ale opět podařilo vrátit Němkova zpět na záda. Druhé kolo tak vyhrál americký zápasník a dorovnal celkové skóre. 

Ve třetím kole se ale oba bojovníci střetli hlavami, což Němkov odnesl tržnou ránou nad okem. Frank Trigg, který na utkání dohlížel, tak nakonec utkání předčasně ukončil. O vítězi se tedy nerozhodlo.

Výsledky galavečera Bellator 277:

Alan Benson Theo Haig - submise v prvním kole

Laird Anderson – JT Donaldson - submise v prvním kole

Socrates Hernandez Rogelio Luna - TKO ve třetím kole

Edwin de los Santos – Alberto Mendez - na body 30-27, 30-27, 30-27

Kyle Crutchmer – Michael Lombardo - na body 29-28, 30-27, 30-27

Gaston Bolanos – Daniel Carey - KO v 1. kole

Calob Ramirez – Bobby Seronio III - KO ve 2. kole

Rafael Carvalho – Dovletdzhan Jagšimuradov - TKO ve 2. kole

Rakim Cleveland – Tyrell Fortune - TKO v 1. kole

Rhalan Gracie – Tyson Miller - TKO v 1. kole

Tim Johnson – Linton Vassell - TKO v 1. kole

Adli Edwards Aaron Pico - TKO ve 3. kole

Vadim Němkov – Corey Anderson - zápas nedokončen kvůli náhodnému střetu hlav ve třetím kole

A. J. Mckee – Patricio Freire - na body 49-46, 48-47, 48-47

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události