Hokej

Útok Floridy válcuje soupeře. Šest kol před koncem má rekord tisíciletí

Útok Floridy válcuje soupeře. Šest kol před koncem má rekord tisíciletí
Aleksandar Barkov a Jonathan Huberdeau se radují | Zdroj: Profimedia

V hokejové NHL letos není obávanější ofenzivy než té z Floridy. Ani útoky vedené Austonem Matthewsem či Connorem McDavidem nejsou zdaleka tak produktivní jako ten Panterů. Tým z Miami šest kol před koncem základní části vytvořil nový rekord tisíciletí a Jonathan Huberdeau vládne tabulce produktivity.

Noční výhra Floridy nad New Yorkem Islanders 3:2 v prodloužení z týmového hlediska nic moc neřešila. Panthers vedou Východní konferenci o osm bodů a jen totální selhání by je připravilo o pozici nasazené jedničky v play-off. Ovšem ze statistického hlediska to byl zápas zajímavý.

Všechny tři branky vstřelil Aleksandar Barkov a na všechny mu nahrál Jonathan Huberdeau. Druhý jmenovaný se díky tomu dostal na první místo v tabulce produktivity. Té vládne se 111 body za 30 gólů a 81 asistencí. Až o bod za ním je fenomén dnešní doby Connor McDavid, jehož Edmontonu zbývá do konce základní části odehrát šest utkání, stejně jako Floridě.

Takto Huberdeau přihrál Barkovovi na vítězný gól, který zároveň znamenal dovršení hattricku:

​Právě díky vysoké produktivitě 28letého Kanaďana i jeho spoluhráčů se Florida stala nejgólovějším týmem tohoto tisíciletí. Od konce devadesátých let dala nejvíce branek v jednom ročníku Tampa Bay, která v sezoně 2018/19 nastřílela 319 gólů. Florida se tříbrankovou výhrou dostala na 320 zásahů v sezoně a pokud udrží své tempo, měla by se dostat až na 345 gólů.

Související obsah

​Panteři ovšem nezáří pouze v útoku, 220 inkasovaných gólů znamená, že mají skóre +100, což je nejlepší číslo v lize. Formu si načasovali skvěle, těsně před play-off nyní táhnou šňůru 12 výher v řadě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události