Hokej

Přešlap útočníka Toronta. Do hlavy provokatéra bušil hokejkou

V nočním utkání hokejové NHL mezi Tampou Bay a Torontem to pořádně jiskřilo. Maple Leafs bez Austona Matthewse obdrželi pořádný debakl, a tak se ke konci utkání strhly i nějaké rvačky. V jedné z nich byl známý provokatér Corey Perry, kterého Kyle Clifford dokonce nesportovně zasáhl hokejkou do hlavy.

Vše se odehrálo za stavu 6:1 pro domácí Tampu Bay. Corey Perry se dostal do křížku s Riellym a nakonec vznikla mela. V té byl mimo českého útočníka Davida Kämpfa i Kyle Clifford, který nejde pro ránu daleko. Nedávno se popral v utkání s Washingtonem s dalším známým provokatérem Tomem Wilsonem. 

To, co ale dvojnásobný vítěz Stanley Cupu s Los Angeles Kings udělal, nemá své místečko ve sportu. Ačkoliv byl Perry od něj daleko, tak se na něj sápal hokejkou, a dokonce jej dvakrát zasáhl do hlavy, kde v ten moment nebyla helma. Clifford obdržel trest na 5 minut plus do konce utkání, do zbytku duelu tak již nezasáhl. 

Související obsah

​Clifford se odhodlal k tomuto zákroku i přesto, že byl v obležení obránce Bogosiana a útočníka Maroona. Ti se do něj hned po zákroku pustili, samo o sobě bylo utkání tvrdé a vyhrocené, rozhodčí rozdali pěti dalším hráčům desetiminutové osobní tresty.

Fanoušci NHL se mají na co těšit, Tampa Bay by se totiž s Torontem mohla potkat v prvním kole play-off. Disciplinárka v NHL se ohledně zákroku Kylea Clifforda zatím nevyjádřila, ale očekává se minimálně peněžní pokuta, která se v hokejové lize uděluje například i za držení dresu či stříkání vodou na protihráče.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události