Skvělý Plekanec řídil výhru Kladna pěti body. Středočeši mají extraligu na dosah

Tomáš Plekanec | Zdroj: Profimedia

Plekancova one man show, tak by se dalo ve zkratce shrnout čtvrté barážové utkání mezi Jihlavou a Kladnem. 39letý útočník dva góly dal a na další tři přihrál, čímž výraznou měrou přispěl k výhře 7:2. Kladno se tak dostalo do vedení 3:1 na zápasy a je tak pouze jednu výhru od udržení extraligy.

Jihlavě se podařilo ve čtvrtek v baráži o extraligu poprvé zvítězit a snížila tak sérii s Kladnem na 1:2 na zápasy. Velmi dobře začal pro Duklu i páteční zápas, kdy Havránek přesnou přihrávkou našel Filipa Helta, který poslal domácí do vedení. To Jihlavě vydrželo jen necelých pět minut. Kladenský Zikmund dovezl puk do útočného pásma, kde před brankou našel Zakhara Arzamatseva, který srovnal skóre.

Utkání se pro Jihlavu ještě více zkomplikovalo v 17. minutě. Domácí brankář Maxim Žukov neudržel nervy a kladenského Berana píchl špičkou hole do břicha, když na něj nepříjemně dorážel. Rozhodčí Pešina neváhal a vyloučil ho do konce utkání. Do branky tak musel Adam Wolf.

Náhradní jihlavský gólman udržel čisté konto jen 182 vteřin. Spolupráce Tomáše Plekance, Adama Kubíka a Marka Baránka přinesla před koncem první třetiny vedoucí gól Kladna, když se třetí jmenovaný radoval po střele z pravého kruhu. Přelom první a druhé třetiny se Kladnu hodně povedl, protože pouhých 27 vteřin po návratu z kabin zvýšil na 3:1 Adam Kubík po přihrávce Tomáše Plekance.

​Jihlavě se sice podařilo snížit zásluhou Cachnína, ale pak přišly další velké chvíle Tomáše Plekance, který si toto utkání opravdu užíval. Ve 39. minutě vystřelil na branku, Wolf nedokázal puk udržet a legendární útočník jej dorazil do sítě. Bývalý hráč Montrealu Canadiens se pak trefil ještě jednou v 47. minutě, když obdržel přihrávku od Nicolase Hlavy a tvrdou ranou zvýšil náskok hostů už na 5:2.

Čtyři kanadské body ale Plekancovi stále nestačily, když v 54. minutě přihrál Adamu Kubíkovi na druhý gól v utkání. Tato kladenská dvojka tak zvýšila náskok už na 7:2, a tak utkání také skončilo. Středočeši se tak ujala vedení v sérii 3:1 na zápasy a je krůček od udržení Tipsport extraligy.

HC Dukla Jihlava –⁠ Rytíři Kladno 2:7 (1:3 na zápasy)

Branky a nahrávky: 9. Helt (T. Havránek, Dundáček), 28. Cachnín (L. Mareš, Bilčík) – 13. Arzamascev (Zikmund, J. Suchánek), 20. Baránek (A. Kubík, Plekanec), 21. A. Kubík (Plekanec), 39. Plekanec (A. Kubík), 47. Plekanec (Hlava, K. Wood), 50. Zikmund (Pytlík), 54. A. Kubík (Plekanec, Baránek)