Motorsport

Salač skončil před hlavní kvalifikací, do závodu půjde z konce druhé desítky

Filip Salač opět do posledních chvil věřil v postup do druhé kvalifikace v kategorii Moto2, ale i dnes zůstal těsně pod čtyřkou automaticky postupujících dále. Do nedělního závodu v Portugalsku tak půjde z devatenáctého místa.

Filip Salač byl ve třetím tréninku velmi blízko postupu do hlavní kvalifikace, protože se dostal do první čtrnáctky postupujících. V závěru si ovšem vylepšilo hned několik jezdců své časy, český závodník tak skončil na 18. místě a musel do první kvalifikace. V ní musel dojet na prvních čtyřech místech, aby měl šanci zabojovat o co nejlepší umístění do nedělního závodu.

Dlouho se na čele kvalifikace držel Ital Arbolino a český jezdec stále ztrácel. V jednu dobu se sice dostal na páté místo, ale rychleji již nejel a propadal se. Velkou naději měl poté do posledních vteřin závodu, kdy se dostal do první čtyřky, nakonec ale dojel pátý a do hlavního závodu půjde z 19. místa. 

Související obsah

V hlavní kvalifikaci kategorie MotoGP vyhrál možná lehce překvapivě Francouz Zarco, který za sebou nechal Mira, Aleixe Espargara a Australana Millera. Marc Márquez byl po pádu ve třetím tréninku až na devátém místě. V Moto3 si pole position do nedělního závodu vybojoval Turek Deniz Öncü.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události