Hokej

Kouč Šumperka nadával a chtěl potřetí rezignovat. Je to k zblití, čílí se

Ve fotbale nejde pro ostřejší slovo daleko třeba známý bouřlivák Petr Rada, ale ani v nejmenším nemá na to, co předvedl kouč hokejového Šumperka Lukáš Majer. Trenér prvoligových Draků po prohře 2:6 na ledě Zlína nešetřil expresivními výrazy a několikrát se opřel i do samotných hráčů. Ač chce u týmu skončit, zatím mu to nebylo umožněno.

Šumperk padl v Chance lize podeváté v řadě a se tříbodovou ztrátou na pardubické béčko se krčí na dně tabulky. "Dvakrát jsem nabídnul rezignaci, zkusil jsem dát týmu impuls. S prominutím jsem úplně v ha**lu. Každý den tomu dáváme, co můžeme. Pokud je v hokejovém světě nějaký trenér, já mu velmi rád přenechám všechno, ale ať to mužstvo ku**a nastartuje!" rozčílil se na pozápasové tiskové konferenci. Podle informací TN.cz jeho třetí rezignace nebyla vedením klubu přijata.

"Ať tam přijde třeba Franz Straka to tam zj**at. Zkusím dát rezignaci potřetí, do***ele není to ztracené. Pokud to vedení nepřijme, další den se jde do práce a znovu s tím budeme bojovat," pokračoval. "Třetí třetina byla na úrovni silvestrovského derby Sparta – Slavia. Všichni kromě první formace hrají jen za to, co mají na zádech. Je to k zblití, jakým způsobem hrajeme," pustil se do svých svěřenců. 

Související obsah

​O záchranu hrál Šumperk i loni, kdy sestupovalo hned několik mužstev, ale nakonec prvoligovou příslušnost uhájil. Letos spadne o soutěž níž pouze poslední, což jsou v této chvíli Draci. "S**li jsme se v dubnu s Táborem a Ústím, jsme z toho vyčichlí jako svině. Jedu dva roky v kuse bez nějaké pauzy s třídenním volnem v Itálii. Vzali jsme hráče, kteří by za klub měli padnout, ale nedělají to. Máme 11 kol na to začít to žrát a padat po držce," plísnil Majer.

Týmům, kterým se nedaří, se tradičně snaží sestavu oživit možnými výměnami a příchody nových hráčů. V případě Šumperka to však není tak jednoduché. "Kdo by nás chtěl? Kdo by chtěl hráče, kteří nezblokují střelu a nejdou do její dráhy? Druhá liga? Nikdo. Nabízím to měsíc a nikdo nechce. K**va, já být v obraně, tak to tam sežeru a chytám to tam v zubech. Být křídlo, tak jdu blokovat," nešetřil kritikou.

Související obsah

"Hraješ ve Zlíně, extraligový trenér, profi střídačka. Tam stojíš, máš husí kůži. Je to svátek hrát na takovém stadionu a stejně tu střelu nezblokuješ. Kdo by chtěl ty hráče? Hronov by nás chtěl včetně trenérů… Tady skončím, nikdo mě nevezme a půjdu zpátky k dětem," uzavřel Majer své hodnocení plné emocí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události