Hokej

Plekanec je nejužitečnější hráč ligy, říká Jágr. Co jeho budoucnost?

Plekanec je nejužitečnější hráč ligy, říká Jágr. Co jeho budoucnost?
Jaromír Jágr Zdroj: Michal Beránek/CNC/Profimedia

Hokejisté Kladna zvládli pátý duel barážové série s Jihlavou a po vítězství 6:3 a celkově 4:1 na zápasy si zachovali extraligovou příslušnost i pro příští rok. Nyní už se myšlenky Jaromíra Jágra upínají na další ročník. Bude 50letá legenda pokračovat? A co Tomáš Plekanec?

"Věděli jsme, že to bude náročné. Nevěděli jsme, jak k tomu máme přistoupit. Myslím si, že jsme potrénovali velice dobře. Ale musím říct, že to bylo i hodně o štěstí. Až na čtvrtý zápas se to všechno táhlo přes třetí třetinu," začal hodnocení barážové série Jaromír Jágr. Ten narážel také na to, že jeho tým měl 40 dní pauzu, a musel tak trénovat daleko tvrději.

"Moc příznivců jsem v kabině neměl. Řekl jsem si, že když budeme stejně unavení jako soupeř, tak ho uděláme. Museli jsme trénovat tak tvrdě, jako oni hrají. Nevynechali jsme ani jeden trénink a občas jsme trénovali dvakrát denně," popsala slavná 68.

Související obsah

​"Nevím, co přesně rozhodlo. Myslím, že jsme všechny zápasy odehráli celkem dobře, až na jeden. Ale musím Jihlavu pochválit. Měla za sebou neskutečně těžké play-off a byla opravdu nepříjemná. Mají výborného gólmana, ale my vždy dali dost gólů na to, abychom vyhráli," přidal se s hodnocením Tomáš Plekanec, kterého vychválil i hrající majitel klubu.

"Jestli Pleky není nejlepší hráč v lize, tak je určitě nejužitečnější hráč v lize. Nejenže dělá body, ale ten jeho čas na ledě… Odehraje každé oslabení, chodí na důležitá buly a je opravdu nejužitečnější hráč ligy," chválil Jágr. "To řekl asi jen kvůli tomu, že má dobrou náladu z toho, že jsme to udrželi, ne?" smál se Plekanec.

Související obsah

​A jak to s Jágrem a Plekancem bude dál? "Budu se připravovat, jako bych měl nastoupit. Kdybych náhodou nehrál, tak díky přípravě alespoň zhubnu," usmíval se historicky nejproduktivnější Evropan v NHL. "Cítím se dobře, jsem zdravý a baví mě to. Takže nejspíš hrát budu," přidal se Plekanec.

Jágr se vyjádřil také k ostatním kladenským hráčům. "Baráž mi ukázala, že máme pár vynikajících hráčů a zbytek bojovníků, kterým se občas plete puk. Já jsem jeden z nich. Ne, musím říct, že pár hráčů během baráže opravdu vyletělo nahoru. Velká výhoda je, že spousta hráčů, která tu byla, tak chce pokračovat. Někteří už měli podepsáno někde jinde, ale musím říct, že to odehráli výborně. Například Nick Hlava a Marek Baránek. Věřím, že na příští rok poskládáme solidní mančaft," poodhalil Jágr to, bez kterých hráčů se bude muset v příští sezoně obejít. Právě Hlava by podle zdrojů TN.cz měl v příštím roce hrát v Litvínově.

Kladno v baráži porazilo Jihlavu, která opanovala Chance ligu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události