Hokej

V Litvínově se loučí dvě legendy. Věku neporučíte, řekl k jejich odchodu Růžička

V Litvínově se loučí dvě legendy. Věku neporučíte, řekl k jejich odchodu Růžička
Viktor Hübl (vlevo) a František Lukeš s manželkami. | Zdroj: Profimedia.cz

Hokejový Litvínov se rozhodl k radikálnímu řezu. Klub se totiž rozloučil s dlouholetými oporami útočných řad Viktorem Hüblem a Františkem Lukešem, kteří s Vervou v sezoně 2014/2015 vybojovali mistrovský titul. "Pro klub toho odvedli hrozně moc a je až úctyhodné, jakých milníků během svých kariér dosáhli. Nastal čas na generační obměnu, bylo jasné, že to jednou přijít musí," uvedl generální ředitel Pavel Hynek. "Věku neporučíte," řekl o odchodu populární dvojice trenér Vladimír Růžička.

Extraligová sezona je takřka u konce a kluby, které skončily dřív, už čile budují kádr na nový soutěžní ročník. Podobné je to i v Litvínově, jenž nakonec neprošel ani do předkola play-off. Verva si na jedné straně pojistila řadu talentovaných mladíků i několik zkušených hráčů, rozhodla se ale také udělat jeden radikální krok. 

Vedení severočeského celku se totiž rozloučilo se dvěma klubovými legendami, a to Viktorem Hüblem a Františkem Lukešem. Oba Litvínovu pomohli v sezoně 2014/2015 vyválčit mistrovský titul. Lukeš dokonce vsítil v sedmém finálovém zápase proti Třinci dva góly a výrazně přispěl k zisku vítězné trofeje. Hübl je zase z pohledu počtu bodů, asistencí a odehraných zápasů nejúspěšnějším hokejistou v historii Vervy.  

Dvojice však doplatila na věk. Hüblovi je už 43 let, Lukešovi o čtyři roky méně. "Viktor i Franta se řadí mezi litvínovské legendy. Pro klub toho odvedli hrozně moc a je až úctyhodné, jakých milníků během svých kariér dosáhli. Nastal čas na generační obměnu, bylo jasné, že to jednou přijít musí," odůvodnil rozhodnutí generální ředitel klubu Pavel Hynek na klubovém webu

K němu se přidal i trenér Vladimír Růžička. "Podstatnou část sezony jsem je pozoroval, jak se statečně perou, ale věku neporučíte," uvedl. Zároveň přiznal, že si obou hokejistů za jejich působení na severu Čech velmi váží.

Související obsah

"Oba kluci pro litvínovský hokej udělali strašně moc. Viktor v poslední sezoně překonával jeden rekord za druhým. Vybudoval si v extralize obrovský kredit, v Litvínově má dveře otevřené. Všichni si přejeme, aby jednou v klubu pracoval. Franta je obdobný příklad. Obrovský respekt pro oba," doplnil lodivod litvínovské střídačky. 

Hynek pak prozradil, že s Lukešem i Hüblem se klub chce rozloučit, jak se sluší a patří. "S kluky se chceme velkolepě rozloučit. Máme v plánu hokejovou exhibici i vyřazení jejich čísel," uzavřel. 

O osudu olomoucké hvězdy Davida Krejčího se stále jedná, Lukeš a Hübl už mají ohledně svého Litvínova jasno:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události