Fotbal

Svět oplakával Raiolovu smrt. Nejslavnější agent zprávu sám vyvrátil

Svět oplakával Raiolovu smrt. Nejslavnější agent zprávu sám vyvrátil
Fotbalový hráčský agent Mino Raiola Zdroj: Profimedia

Fotbalovým světem otřásla ve čtvrtek tragická zpráva. Podle italského novináře Tancrediho Palmeriho i řady dalších médií zemřel jeden z nejznámějších fotbalových agentů Mino Raiola. Nekompromisní Ital zastupoval Haalanda, Ibrahimoviče či Paula Pogbu. V lednu se objevily zprávy, že rodák z italské Nocery leží na jednotce intenzivní péče. O několik měsíců později se v seriózních médiích v Itálii i po celém světě objevila informace o jeho smrti, ale přibližně po hodině se ukázalo, že je nepravdivá. Sám Raiola nyní napsal na twitteru, že žije.

Neexistuje známější fotbalový agent než Ital Mino Raiola. Pod jeho křídla patří ty největší hvězdy od Haalanda, Ibrahimoviče až po Pogbu, dříve se staral také o Pavla Nedvěda. Ve čtvrtek po poledni italská média, například La Gazzetta dello Sport či la Repubblica, informovala, že Raiola po nemoci zemřel. Informaci sdílel celý svět, ale stále existovaly spekulace, že známý agent stále žije.

Po několika nepotvrzených zprávách celou situaci osvětlil sám Raiola, na jehož twitterovém účtu se objevil následující příspěvek: "Současný zdravotní stav pro ty, kteří se zajímají: nas**ný, podruhé za 4 měsíce mě pohřbili."

12. ledna podstoupil operaci, ale podle jeho twitterového účtu se nejednalo o nic vážného. "Mino Raiola podstupuje běžná lékařská vyšetření, která vyžadují anestezii. Všechno bylo naplánované a nedošlo k žádné akutní operaci," tvrdily zprávy z prvního měsíce letošního roku. 

Raiola je tedy podle všeho stále naživu. Je jedním z nejpopulárnějších lidí ze světa fotbalu, který však není hráčem. Týmy ho nemají rády, naopak hráči chtějí být pod taktovkou italského agenta. Jeho majetek je obrovský, při prodeji Paula Pogby do Manchesteru United inkasoval provizi ve výši 25 milionů eur (600 milionů korun). 

Související obsah

V mládí se Raiola živil jako roznašeč pizzy a později se dostal na pozici provozního. Jednou z prvních hvězd tohoto superagenta byl Pavel Nedvěd, pozdější držitel slavného Zlatého míče. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události