Motorsport

Trénink na GP Španělska ovládl v MotoGP Quartararo, Salač neměl den

Motocyklový závodník Fabio Quartararo zajel v pátečních trénincích na Velkou cenu Španělska v kategorii MotoGP nejrychlejší čas, a potvrdil tak formu z Algarve. Pomyslná druhá příčka patří Italu Bastianinimu, třetí nejlepší čas měl další italský jezdec Bagnaia. Že není v optimálním rozpoložení, předvedl na okruhu v Jerezu šestinásobný mistr světa Marc Márquez, který v tréninku opět upadl. V Moto2 se příliš nedařilo Filipu Salačovi. Jeho výkon stačil jen na 17. místo.

Silniční motocykly před sebou mají další závodní víkend. Tentokrát se stáje se svými jezdci a motocykly přesunuly z Portugalska do španělského Jerezu, kde se po sobotní kvalifikaci uskuteční nedělní závody Velké ceny Španělska. 

V pátek závodníci vyrazili na trať k úvodním dvěma tréninkům a v nejsilnější kubatuře MotoGP se nejvíc dařilo aktuálně prvnímu muži pořadí šampionátu Fabiu Quartararovi, jenž byl v tréninku nejrychlejší. Na druhé příčce dojel Ital Enea Bastianini a třetí Francesco Bagnaia. 

Druhý muž průběžného pořadí Alex Rins zajel osmý čas, Aleix Espargaró skončil sedmý. Na pátek naopak bude chtít rychle zapomenout Marc Márquez. Šestinásobný mistr světa v MotoGP opět upadl a tréninkový den se mu vůbec nevydařil. 

Související obsah

​Na trati to příliš nešlo ani českému zástupci Filipu Salačovi. Dvacetiletý jezdec dosáhl se svým časem jen na 17. příčku. Nejlepší byl Jake Dixon. V kategorii Moto3 dominoval Španěl Guevara. 

Kombinované výsledky prvních dvou tréninků na VC Španělska v Jerezu:

MotoGP:

1. F. Quartararo
2. E. Bastianini
3. F. Bagnaia

Moto2:

1. J. Dixon
2. A. Fernandez
3. A. Ogura
17. F. Salač

Moto3:

1. I. Guevara
2. A. Sasaki
3. J. Masia

V závodě Moto2 v portugalském Algarve Filip Salač získal body:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události