Fotbal

Sparta loví v Jablonci, dotahuje přestup zkušeného beka. Pelta chce 3 sparťany

Sparta loví v Jablonci, dotahuje přestup zkušeného beka. Pelta chce 3 sparťany
Jaroslav Zelený | Zdroj: Profimedia

Přestupy mezi Spartou a Jabloncem se v posledních letech staly už nesmazatelnou tradicí. Dalším z hráčů, který se nejspíše po této cestě vydá je obránce Jaroslav Zelený, o kterého měl letenský klub zájem již dříve. Sportovní vedení a Pavel Vrba o něj stále stojí a vše je tak na dobré cestě. Miroslav Pelta by rád výměnou získal na hostování dva až tři hráče ze Sparty.

Sparta se v letošní sezoně musí vyrovnávat s velkými personálními problémy v defenzivních řadách. Kvůli zranění dlouhodobě chybí stopeři Ondřej Čelůstka a Filip Panák. Teprve nedávno se po půl roce vrátil na trávník Casper Höjer a v létě Letnou možná opustí Dávid Hancko, o kterého je v zahraničí velký zájem. 

Není tedy divu, že chce Sparta na těchto pozicích posílit. Zálusk má na stopera, případně levého obránce, Jaroslava Zeleného z Jablonce, kolem kterého kroužila už v zimním přestupovém období. "Co se týče Jardy Zeleného, lze předpokládat, že opustí naše řady. Důvod je ten, že překračuje svou výkonností hranice Jablonce. Jsme ve fází jednání, nejen se Spartou. Bavíme se i s jeho agentem. Během pár dnů bude jasno," řekl Miroslav Pelta pro iSport.cz.

Související obsah

Jaroslav Zelený by ve Spartě mohl vykonávat obě role, jak pozici stopera tak levého beka, kde by byl alternací za Caspera Höjera nebo Dávida Hancka, na které se kvůli častým zraněním nemůže Pavel Vrba v základní sestavě vždy spolehnout. "Favoritem zůstává Letná, ale může se stát cokoli. Dokud není smlouva podepsaná, může dojít k nějaké změně," zůstává Pelta tajemný. 

Jako náhradu chce jablonecký boss ze Sparty pár hráčů na hostování. "U zimního přestupu Tomáše Čvančary byla dohoda, že k nám přijdou dva hráči na hostování. Vzhledem k tomu, že tehdy byli zranění, chceme dohodu uplatnit teď v létě," řekl pro Deník Sport. Mělo by se jednat o Lukáše Juliše a Matěje Polidara, kteří se aktuálně vrací do formy po zranění ve sparťanském béčku. 

Související obsah

Jaroslav Zelený ve své kariéře kromě Jablonce oblékal dres také Mladé Boleslavi, Karviné, Hradci Králové a také pro Spartu konkurenční Slavii, kde nastoupil do třiceti zápasů. Nejvíce startů si ale připsal na severu Čech (125).

Jaroslav Zelený by mohl následovat Tomáše Čvančaru, který do Sparty z Jablonce přišel v zimě:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události