Fotbal

Rachot uprostřed noci. Fandové Evertonu chtěli rozhodit soupeře z Chelsea

Rachot uprostřed noci. Fandové Evertonu chtěli rozhodit soupeře z Chelsea
Fanoušci Evertonu o sobě dali hlasitě vědět i přímo před zápasem s Chelsea. | Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalový Everton se potácí na hranici sestupu a potřebuje v posledních kolech anglické Premier League co nejvíc bodovat. Zatímco na hřišti se o co nejlepší výsledky snaží sami hráči, fanoušci se rozhodli jim pomoct i mimo stadion. Jejich chování ale není tak úplně fér. V noci na neděli totiž vyrazili před hotel Chelsea, která je nejbližším soupeřem jejich klubu, a udělali pod okny ohňostroj, aby se Blues na vzájemný duel nemohli pořádně vyspat.

Příznivci Evertonu nezažívají vůbec dobré období. Jejich celek je v tabulce Premier League na 18. místě a hrozí mu sestup. Jejich frustrace se dostala až do takového bodu, že se rozhodli nespoléhat jenom na hráče a začali jednat. Před nedělním zápasem s Chelsea v domácím prostředí Goodison Parku vyrazili před hotel fotbalistů londýnského celku a udělali pořádný nepořádek, aby soupeře rozhodili.

Podle listu Daily Mail udělali pod okny hráčů Chelsea ohňostroj, aby se Blues nemohli vyspat. Velký hluk byl slyšet více než hodinu a půl. Výbuchy pyrotechniky ustaly až kolem třetí hodiny ranní, jak ukázal videozáznam.

"Bylo to trochu hlučné. Probudil jsem se a pomyslel si, co se děje," přiznal Jorginho. Celou věc ale vzal s úsměvem.

Everton momentálně ztrácí na klidné vody čtyři body a do konce soutěže mu zbývá odehrát šest zápasů. K jeho dobru hovoří fakt, že pod Frankem Lampardem získal v uplynulých třech domácích zápasech sedm bodů z devíti. Bývalý záložník, který momentálně působí v roli trenéra, navíc bude mít speciální motivaci.

Související obsah

​Proti Chelsea se postaví poprvé od svého vyhazovu v roce 2021. Pokud by Everton spadl z nejvyšší soutěže, přišel by tak o svůj rekord působení v Premier League. V ní hraje od roku 1954.

V Lize mistrů už Chelsea skončila, nestačila totiž na Real Madrid:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události