United v lize konečně zabrali a vítězí. Naděje na Ligu mistrů ještě nezhasly

Cristiano Ronaldo Zdroj: Profimedia

Manchester United konečně dokázal v Premier League zabrat. Na domácím hřišti si bez problémů poradil s Brentfordem, když vyhrál přesvědčivě 3:0. Pomohl k tomu i Cristiano Ronaldo, který vstřelil svůj 18. gól v letošní sezoně Premier League. Stále tak definitivně nezhasla naděje na Ligu mistrů v příští sezoně. I přes výhru ale ztrácí na čtvrtý Arsenal pět bodů s tím, že má odehráno o dva zápasy více.

Fotbalisté Manchesteru United v posledních šesti ligových zápasech dokázali pouze jednou vyhrát, a to nad beznadějně posledním Norwichem, což je odsoudilo až na šesté místo s minimální šancí na Ligu mistrů v šesté sezoně. Stále jim ale hrozí, že si do evropských pohárů nepostoupí vůbec, a tak proti Brentfordu měli pořád o co hrát.

Do vedení se United dostali v 8. minutě. Na dlouhou Dalotovu přihrávku si naběhl Elanga, který zpětným pasem našel před brankou Bruna Fernandese, jenž neměl problém trefit odkrytou branku Brentfordu. Vyrovnání se hosté mohli dočkat ve 22. minutě, ale Toney po povedeném Eriksenově centru hlavičkoval těšně nad břevno De Geovy branky.

​Navýšit vedení svého týmu mohl ve 32. minutě Mata kterému ve vápně pohledně přihrál patičkou Ronaldo, ale španělský záložník těsně minul pravou tyč. Nadějnou šanci si o pět minut později vypracovali i hosté, ale Mbeuma trefil jen boční síť.

V závěru první půle už United dostali míč do sítě, kdy po rychlém protiútoku přihrál Mata Ronaldovi, který rozvlnil síť, ale portugalská hvězda se nacházela v několikacentimetrovém ofsajdu.

Ve druhém poločase se podařilo domácím veden ještě navýšit. Nejdříve Henry po hodině hry fauloval ve vápně Ronalda. K pokutovému kopu se postavil sám faulovaný, který poslal brankáře na druhou stranu a střelou k pravé tyči zdvojnásobil vedení United. Třetí gól svěřenců trenéra Ragnicka pak přidal v 72. minutě Varane, který se dostal do zakončení po rohovém kopu a za pomoci teče smolaře Henryho upravil už na 3:0

​Toto vedení se Manchesteru United podařilo udržet až do konce utkání, a tak se po třech neúspěších opět může radovat ze tří bodů. V tabulce mu patří stále šesté místo se tříbodovou ztrátou na pátý Tottenham, který má ale zápas k dobru.