Fanoušci United napadli příznivce Brentfordu, poté přáli smrt majiteli klubu

Fanoušci Manchesteru United napadli před utkáním příznivce Brentfordu Zdroj: Profimedia

Manchesteru United se v letošní sezoně nedaří podle představ, a to jejich fanoušci velmi těžce koušou. Svoji frustraci si někteří z nich vybili před pondělním zápasem proti Brentfordu, když napadli příznivce svého soupeře. Během útoku létaly pěsti a světlice. Aby toho nebylo málo, tak při tom ještě zpívali chorály, ve kterých přáli smrt spolumajiteli klubu Joelu Glazerovi.

Na sociálních sítích nyní koluje video, na kterém se fanoušci Manchesteru United hrnou k příznivcům hostů, již se chystají vstoupit do svého sektoru. Do násilných scén tak musela zasáhnout policie, aby oba dva tábory od sebe rozehnala. Během toho fanoušci domácích zpívali hlasité chorály, ve kterých přáli smrt spolumajiteli klubu Joelu Glazerovi, čímž chtěli velmi nevhodně vyjádřit nespokojenost s výsledky svého klubu nejen v letošní sezoně.

Zatímco se šikovali k hostujícím fanouškům, ozývalo se z jejich hrdel: "Zemře, zemře, Joel Glazer zemře!", což doprovázely také další chorály jako "Miluj United, nenáviď Glazerovi" a "United jsou můj tým", během čehož se valil kouř z červených a zelených světlic.

Proti bratrům Glazerovým, kteří klub zdědili po smrti svého otce v roce 2014, vedou fanoušci United protesty už dlouhou dobu. Někteří z nich bojkotovali prvních 17 minut jednotlivých zápasů, přičemž každá minuta měla symbolizovat jeden rok, kdy je rodina Glazerova v čele historicky nejúspěšnějšího klubu v Anglii. V pondělí zase měli fanoušci v plánu odejít ze stadionu sedmnáct minut před koncem, ale tato kampaň se nesetkala s velkým úspěchem. Možná také proto, že se United po delší době výsledkově i herně dařilo a v té době už vedli nad Brentfordem 3:0, a tímto výsledkem utkání také skončilo.

​I přes výhru ale nemají výraznější důvod k radosti. Na Ligu mistrů v příští sezoně s největší pravděpodobností nedosáhnou, protože na aktuálně čtvrtý Arsenal ztrácí pět bodů a londýnský klub má navíc dva zápasy k dobru. Reálným cílem je tak pro United Evropská liga, do které může vést cesta i ze šestého místa Premier League, které jim aktuálně v tabulce patří.

Zatímco United se příliš nedaří, jejich městský konkurent City stále vede Premier League a vyhrál i v prvním duelu semifinále Ligy mistrů: