Pátý titul ze třetí země. Brankář Vaclík se stal mistrem řecké ligy

Tomáš Vaclík v dresu Olympiakosu | Zdroj: Profimedia

Český fotbalový brankář Tomáš Vaclík má pořádný důvod k radosti. S Olympiakosem Pireus, do kterého přestoupil loni v létě ze španělské Sevilly, totiž slaví mistrovský titul v řecké lize. Třiatřicetiletý reprezentant tak získal už pátou ligovou trofej v některé z evropských soutěží. Jednou vybojoval ligové prvenství se Spartou a třikrát se stal s Basilejí mistrem nejvyšší švýcarské soutěže. Teď přidal i triumf v řecké Super League.

Vaclíkův Olympiakos měl v bojích skupiny o titul nejlepší výchozí pozici a v utkání 30. kola proti PAOK nezaváhal. Právě díky těsnému triumfu 2:1 totiž mohl společně s fanoušky začít slavit zisk mistrovského titulu.

Výhra se ale nerodila vůbec snadno. V 10. minutě totiž otevřel skóre zápasu Thomas Murg a PAOK se ujal vedení 1:0. Vaclíkův tým však dokázal nepříznivý vývoj otočit. V 51. minutě nejprve srovnal na 1:1 Rony Lopez, o jedenáct minut později pak překlopil výsledek na stranu Pirea Reabciuk. Díky vítězství mají hráči Olympiakosu čtyři kola před koncem na prvním místě šestnáctibodový náskok a už je nemůže nikdo předstihnout.

​Brankář Vaclík tak může oslavit další úspěšnou sezonu. Po loňském přestupu ze Sevilly se ihned dočkal titulu, který Olympiakos vybojoval potřetí za sebou. Český reprezentant se navíc těší z páté trofeje v evropských ligových soutěžích. Má už jeden titul se Spartou a tři s Basilejí. Se Sevillou, kde strávil tři roky, v tuzemské LaLize nikdy netriumfoval. Připsal si ale vítězství v Evropské lize.