Další sporty

Opora reprezentace slaví titul v Bundeslize. Nyní chce uspět v Evropě

Jedna z nejlepších českých házenkářek Veronika Malá se raduje z výhry v prestižní německé Bundeslize, její Beitigheim zvládl klíčový duel a skončil tak před obhájcem titulu z Dortmundu. Písecká rodačka ještě doufá v treble, její tým bude bojovat o domácí pohár i v Evropské lize.

Minulý rok byl Beitigheim druhý za prvním Dortmundem, nyní se role obrátily. Dvě kola před koncem si tým i s českou reprezentantkou Veronikou Malou zajistil bundesligový titul, a to bez ztráty jediného bodu. "To, že jsme neztratili ani bod, je podle mě tím, jak máme poskládaný tým. Máme tu skvělé hráčky, všechny posty máme kvalitně zdvojené a myslím, že si ten tým hodně sednul jak na hřišti, tak i mimo něj. Atmosféra v týmu je dobrá a samozřejmě když se vyhrává, tak je o to ještě lepší," pronesla Veronika Malá. 

"Malá oslava proběhla už minulý víkend, kdy jsme hrály v Dortmundu důležitý zápas. A tím, že jsme dokázaly zvítězit, tak bylo takřka jisté, že titul Bundesligy získáme. Slavilo se na cestě zpátky v autobuse, zpívalo se… Myslím, že se slavilo tak, jak se slavit má," pokračovala házenkářka, která svou kariéru odstartovala v Písku. 

Související obsah

Malá si tak lehce spravila chuť po reprezentační přestávce, kde sice Češky zázračně porazily Francii, ale následně padly v Chorvatsku, čímž se připravily o šanci startovat na evropském šampionátu. Nyní osmadvacetiletá házenkářka doufá v treble. 

"Motivace je velká, protože to byly naše cíle před sezonou, když jsme si je určovaly: tedy dostat se do Final Four Evropské ligy, vyhrát Bundesligu a vyhrát německý pohár. Pokud by se nám podařilo získat tři trofeje v jedné sezoně, byl by to ohromný úspěch. Věřím, že se nám to povede," pronesla Malá. 

Titulu se Malá dočkala hned ve své první sezoně, kde v lize nepoznala hořkost porážky. Ve Final4 Evropské ligy se její Beitigheim utká s dánským Herningem. Vítěz ve finále vyzve lepšího z druhé semifinále dvojice, kterou tvoří Viborg a Baia Mare. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události