Hokej

Kanada jako favorit na zlato? Javorové listy berou do Finska silný tým

Kanada jako favorit na zlato? Javorové listy berou do Finska silný tým
Mathew Barzal v dresu Kanady Zdroj: Profimedia.cz

Kanada na letošním světovém šampionátu obhajuje zlato z Rigy a přivedla si na to opravdu hvězdný tým. Do Finska jede hned několik velmi zajímavých jmen, kterým vládne druhý nejproduktivnější hráč Islanders Mathew Barzal.

Světový šampionát je za dveřmi a hokejové reprezentace ladí poslední detaily do nominace. Tu už zveřejnily například USA, s částí kádru druhého zámořského celku přišli novináři věnující se NHL. A nutno podotknout, že Kanada bere do Skandinávie velmi slušný tým. 

Největším jménem neúplného kádru je nejspíše útočník Islanders Mathew Barzal, který v letošní sezoně dosáhl mety 59 kanadských bodů. Chystá se i letos produktivní Drake Batherson či nováčci Dawson Mercer, Cole Sillinger a Dylan Cozens. O rychlost a dravé mládí tedy nouze nebude. 

Také v defenzívě se Kanada vytáhla. Bere například produktivního obránce Chabota z Ottawy, který v pouhých 59 duelech zaznamenal solidních 38 bodů. O něco produktivnější byl Damon Severson z New Jersey, který posbíral celkem 46 bodů. S jedenácti góly mu patřilo osmnácté místo mezi všemi obránci napříč NHL.

Související obsah

Třetím a posledním potvrzeným bekem je Travis Sanheim z Philadelphie. Obhájce zlata potvrdil i jednoho brankáře, kterým bude Chris Driedger ze Seattlu. Sedmadvacetiletý brankář letos naskočil do 27 zápasů a měl úspěšnost zákroků na 89,9 %. Rodák z Winnipegu zaujal NHL v minulém roce, kdy zářil v dresu Panthers.

Zatím potvrzení hráči, kteří se chystají na MS:

Brankáři: Chris Driedger (Seattle, NHL)
Obránci: Thomas Chabot (Ottawa, NHL),Travis Sanheim (Philadelphia, NHL), Damon Severson (New Jersey, NHL)
Útočníci: Mathew Barzal (New York Islanders, NHL), Cole Sillinger (Columbus, NHL), Dawson Mercer (New Jersey, NHL), Dylan Cozens (Buffalo, NHL), Drake Batherson (Ottawa, NHL), Noah Gregor (San Jose, NHL)

Matt Barzal patří mezi nejlépe technicky vybavené hráče. Podívejte se na jeho branku proti Buffalu z minulé sezony:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události