Liverpool pouze remizoval a sen o titulu mizí v dáli. United schytali debakl

Cristiano Ronaldo Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Liverpoolu si pořádně zkomplikovali boj o mistrovský titul. Na domácím stadionu pouze remizovali s Tottenhamem 1:1 a Manchester City jim může v neděli utéct na rozdíl tří bodů. Nedařilo se ani Manchesteru United, který si v příští sezoně s jistotou nezahraje Ligu mistrů. Razítko na to dala naprosto ponižující porážka 0:4 na hřišti desátého Brightonu. Nečekanou ztrátu si připsala i Chelsea, která na domácím stadionu pouze remizovala s Wolves 2:2, když soupeř srovnal skóre v 97. minutě. Na opačném konci tabulky je již jistý druhý jistý sestupující. Po Norwichi putuje o soutěž níž Watford.

Fotbalisté Liverpoolu v úterý oslavili postup do finále Ligy mistrů, ale v sobotu je čekal další těžký zápas, který museli bezpodmínečně vyhrát, aby se udrželi v reálném boji o mistrovský titul. Na domácím stadionu přivítali londýnský Tottenham, který hraje o čtvrté místo zaručující Ligu mistrů.

Na Anfield Road byl k vidění mezi předními týmy anglické ligy velmi pohledný fotbal plný šancí. Žádná z nich ale dlouho nekončila gólem.

Naděje na čtvrté místo před utkáním s Brightonem byly velmi malé, ale přesto je mohli fotbalisté Manchesteru United živit. Aby tomu bylo i po zápase, museli nutně zvítězit. To se ale hrubě nepovedlo. Domácí Salah s Diazem a hostující Son si na brankáře soupeře nepřišli. Obrovskou příležitost otevřít skóre měl před přestávkou hostující Hojbjerg, ale povedenou ranou trefil pouze tyč.

Skóre se podařilo otevřít až v 56. minutě utkání a byl to překvapivě hostující Tottenham. Harry Kane ve vápně našel Sessegnona, který přihrál na malé vápno volného Sona, jenž bez problémů zakončil do odkryté branky. Do další velké šance se Spurs dostali o tři minut později, ale tentokrát jihokorejský útočný hráč branku v dobré pozici netrefil.

​Pro Liverpool by byla i remíza málo, a tak se tlačil do útoku, co nejvíce to šlo. Své ovoce to přineslo v 74. minutě, kdy Díaz vystřelil za hranicí velkého vápna a míč si do vlastní branky srazil jeden z hráčů Tottenhamu. Hugo Lloris neměl šanci v protipohybu zasáhnout. V závěru utkání se oba týmy snažily strhnout vedení na svoji stranu, jelikož potřebovaly toto utkání vyhrát, aby se dotáhly na své konkurenty v tabulce. Do šancí se dostali ještě Davies a Keita, ale oba branku těsně přestřelili, a tak utkání skončilo remízou 1:1.

V 15. minutě se domácí dostali do vedení, když se Moisés Caicedo dostal za vápnem k odraženému míči a parádní přízemní ranou k pravé tyči otevřel skóre. David de Gea se po míči natahoval marně. Velkou šanci na zvýšení skóre měl Brighton na konci prvního poločasu. Po velké chybě Varaneho se do zakončení dostal Welbeck, ale těsně přestřelil branku, z níž vyběhl brankář Manchesteru United.

Úvodní patnáctiminutovka druhé půle byla plně v režii domácího Brightonu. Vstřelil během ní tři góly, když se postupně trefil tvrdou ranou k přední tyči Marc Cucurella, poté přidal třetí gól po samostatné akci Pascal Gross a na 4:0 v 60. minutě upravil Leandro Trossard.

Alespoň korigovat debakl mohl v 72. minutě Cavani, ale uruguayský útočník byl přistižen v ofsajdu, a tak jeho gól neplatil. Manchester United tak na hřišti Brightonu musel skousnout zdrcující porážku 0:4. Definitivně si tak zavřel dveře do Ligy mistrů, jelikož na čtvrtý Arsenal ztrácí pět bodů a do konce soutěže odehraje už pouze jeden zápas. Na šestém místě je navíc ještě může ohrozit sedmý West Ham.