Motorsport

Frustrovaný Hamilton: Tohle je vaše práce, vzkázal naštvaně svému týmu

Frustrovaný Hamilton: Tohle je vaše práce, vzkázal naštvaně svému týmu
Zdroj: profimedia.cz

Sedminásobnému šampionovi ve formuli 1 Lewisi Hamiltonovi se v nedávno začaté sezoně příliš nedaří. Na stupně vítězů nedosáhl ani při premiérové Velké ceně Miami, kde dojel šestý. Po závodě byl navíc hodně rozzlobený a vynadal svému týmu za to, že po něm chtěl strategické rozhodnutí ohledně pneumatik. Zkušený britský jezdec totiž prohlásil, že to není jeho práce.

Ostřílený matador Lewis Hamilton se trápí. V letošní sezoně, v níž zatím proběhlo pět závodů, dojel nejlépe třetí, když se radoval hned na úvod v Bahrajnu. Své emoce nejdřív dusil, i když se ke svým výkonům občas vyjádřil. Teď se však rozohnil.

Při debutu na novém okruhu v Miami po něm pracovníci jeho týmu během závodu chtěli, aby udělal důležité strategické rozhodnutí ohledně pneumatik. Inženýr Peter Bonnington se totiž Brita ptal, zda si přeje při jízdě za safety carem kola vyměnit. Hamilton se ale rozhodl nechat si ty staré a byl překonán stájovým kolegou Georgem Russellem, který pneumatiky naopak u mechaniků vyměnit byl. 

Sedminásobný šampion se pak nechal slyšet, že nechápe, proč po něm Mercedes takové rozhodnutí chtěl. "Tohle je vaše práce," vzkázal svému týmu naštvaně podle Daily Mail. "V té chvíli jsem neměl ponětí, jak kdo jede, takže když mi tým řekl, že je to na mně, neměl jsem dostatečné informace, abych se rozhodl," doplnil. "Máte rozhodnout za mě, protože znáte všechny podrobnosti, ale já ne. Spoléhám na kluky, ale tentokrát nechali rozhodnutí na mně. A já to nechápu," řekl naštvaně. 

Související obsah

​"Když dostanete takovou zodpovědnost, je to jako hazard. A to se mi nelíbí. Bylo to trochu nešťastné," krotil ale nakonec emoce. Jisté je to, že před VC Španělska, která se jede 22. května, má Mercedes co řešit. 

Po sezoně měl důvod k radosti, Hamilton byl totiž pasován na rytíře. V novém soutěžním ročníku F1 se mu ale příliš nedaří:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události