Pastrňákův Boston na pokraji vyřazení, Tarasenko řádil hattrickem

Celek Boston Bruins, jehož dres hájí český útočník David Pastrňák, prohrál pátý zápas série proti Carolině 1:5. Hrdinou zápasu se stal Antti Raanta, který si připsal 33 zákroků. Dvěma góly pak Hurikánům pomohl Seth Jarvis. Carolina tak vede 3:2 na zápasy. Stejně tak se do výhody dostali hokejisté Toronta a St. Louis Blues, kterým Vladimir Tarasenko pomohl hattrickem.

Hokejistům Bostonu se sice podařilo srovnat sérii z 0:2 na 2:2, přesto jsou po pátém zápase na pokraji vyřazení. Do nočního utkání z úterý na středu nevstoupili vůbec dobře, když Carolina vedla po první třetině 2:0 díky gólům Slavina a DeAngela.

David Pastrňák se tentokrát v utkání neprosadil. Jediný gól hostů vstřelil Connor Clifton v 51. minutě, když snižoval na 1:4. Carolina v závěru utkání přidala ještě jeden gól díky Vincentu Trocheckovi, kterému na něj přihrál Martin Nečas.

Postupu se přiblížilo také Toronto, přestože první dva góly utkání vstřelila Tampa. Na první Stamkosův gól přihrával Ondřej Palát. Jenže domácí Maple Leafs ve druhé třetině dokázali snížit a ve třetí části dokonali obrat. Vítězný gól si připsal nejlepší střelec sezony Auston Matthews.

​Vedení 3:2 v sérii se ujali také St. Louis Blues díky výhře v Minnesotě. Za domácí dvakrát skóroval Kaprizov, ale nikdo jiný se k němu nepřidal. To na straně hostů se dokonce třikrát prosadil Vladimir Tarasenko a spolu s góly Saada a O'Reillyho zařídil výhru 5:2.

Na pokraj vyřazení se překvapivě dostal i Edmonton. Ten v pátém utkání série padl po tuhé bitvě s Los Angeles Kings. Výhru Králům vystřelil v prodloužení Adrian Kempe, který zaznamenal tři body v zápase, stejně jako na druhé straně McDavid s Draisaitlem.