Hokej

Hašek po ohlášení kandidatury: Chci zlepšit úroveň českého hokeje i mládeže

Bývalý hokejový brankář Dominik Hašek se definitivně rozhodl a oznámil kandidaturu na prezidenta Českého svazu ledního hokeje. K důležitému kroku vedla olympijského vítěze z Nagana řada věcí. Především touha zlepšit úroveň českého hokeje a snaha pozvednout mládež. "Vedlo mě k tomu především přesvědčení, že chci a dokážu ve vedení českého hokeje udělat hodně a zlepšit z téhle pozice jeho úroveň," uvedl šestinásobný držitel Vezinovy trofeje a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu.

Dlouho o tom přemýšlel a pak se rozhodl. Mezi kandidáty na post prezidenta Českého svazu ledního hokeje nově figuruje i velká persona českého hokeje Dominik Hašek. Ten oficiálně oznámil svoji kandidaturu a začal připravovat program, se kterým chce do voleb jít. Rozhodnutí ale vůbec nebylo nahodilé, bývalý veleúspěšný hokejista o něm přemýšlel velmi dlouho.

"Určitě to není ze dne na den. Někdy začátkem roku, když se současný prezident svazu rozhodl odstoupit, jsem si říkal, že je to pro mě ideální čas, abych se přihlásil. Chtěl bych poděkovat Pardubickému kraji a Vladimíru Martincovi, který na mě podal kandidaturu. Díky tomu mohu kandidovat," řekl pro TN.cz.

Pak se rozpovídal o programu a plánech, s nimiž by do čela svazu rád usedl. "Teď jsem asi tři neděle strávil tím, že postupně navštěvuji majitele, zástupce nebo manažery klubů, a to od těch nejvyšších až po ty nejnižší. Mluvím s trenéry mládeže i dalšími funkcionáři, kteří hokej dělají, a snažím se sbírat informace. V příštích týdnech si chci vypracovat plán a program toho, co chci zlepšit, jak to chci zlepšit a s čím půjdu do voleb," uvedl majitel zlaté olympijské medaile z Nagana.

Související obsah

Zároveň prozradil, s jakými cíli chce český hokej převzít. "Cíle jsou jednoznačné. Zlepšit úroveň českého hokeje. Samozřejmě člověk se chce soustředit především na mládež, protože když nebudete mít dobrou mládež, nemůžete uspět a vozit pravidelně medaile z mistrovství světa a olympijských her, což v poslední době hokejovou veřejnost velmi trápí. Za dva roky je mistrovství světa v hokeji v Praze, takže na to se taky potřebujete dobře připravit po všech stránkách, abyste byli úspěšní. Těch věcí, které mám v programu, je hodně a chci je dělat na nejvyšší úrovni. Člověk si musí dávat takové cíle a vyžadovat to i od lidí, se kterými spolupracuje," popsal, čemu by se rád věnoval.  

Velký důraz by chtěl klást také na mládež, která se podle něj nenachází v dobrém stavu. "Určitě se mnou budou všichni souhlasit, že práce s mládeží a výsledky nejsou takové, jaké byly v minulosti. Myslím si, že tam jsou asi největší problémy ve věkové kategorii od 14 do 18 let, kde nám ve většině případů svět ujíždí. Ale není to samozřejmě jen tahle část," prohlásil.

Zmínil se také o tom, jak by naložil se svými podnikatelskými aktivitami, kdyby se stal prezidentem svazu. "Funkce prezidenta svazu je velmi náročná a tohle všechno bych upozadil. Člověk se musí soustředit pouze a jenom na jednu práci. To je dané. Tak jsem to vždycky v životě měl. A to samé budu vyžadovat i od svého okolí. Už se tímto směrem připravuji, některé věci jsem předal dalším lidem. A soustředím se především na kandidaturu, protože to období příštích pár týdnů bude nesmírně důležité. Ale pokud se stanu vítězem a stanu se předsedou svazu, tak pak teprve to náročnější období začne. Těším se na to," přiznal.

Související obsah

Výzvou pro něj bude i fakt, že by se mezi dalšími kandidáty měla objevit řada zajímavých jmen. O některých Hašek i ví. "Slyšel jsem o svých bývalých spoluhráčích z vojny nebo z nároďáku. Slyšel jsem o čtyřech pěti jménech. Ale uvidíme, není to podstatné. Pro mě je podstatné se soustředit na svou práci a na program a na to, abych přesvědčil ty, kteří o tom budou rozhodovat," uzavřel.

Dominik Hašek se nedávno vyjádřil k tomu, že ho Rusové po jeho kritice označili za nacistu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události