Liverpool otočil duel s Aston Villou a dotáhl se na vedoucí City

Zápas anglické ligy mezi Aston Villou a Liverpoolem. Zdroj: profimedia.cz

Fotbalový Liverpool vyrazil k duelu 33. kola Premier League k zápasu s Aston Villou a mohl se dostat na dostřel vedoucímu Manchesteru City. Přestože si domácí vypracovali krátce po výkopu těsný náskok, dokázali Reds v dalším průběhu duelu výsledek otočit. Díky výhře 2:1 se dotáhli na Citizens a momentálně mají stejně bodů. Hráči Manchesteru ale disponují ještě k zápasem k dobru.

Úvod zápasu se lépe vydařil týmu ze střední části tabulky, který Liverpool zaskočil už ve 4. minutě. Digne nejprve odcentroval na Luize, který se blýskl povedenou hlavičkou, Alisson ji však vyrazil. Stejný hráč však okamžitě uzmul vyražený balon a povedenou dorážkou k tyči otevřel skóre.

Hráči z Anfield Road se však nenechali zahanbit a o dvě minuty později bylo vyrovnáno. Po zmatcích v domácí obraně se v pokutovém území dostal k míči Joël Matip a nekompromisní ranou zblízka uklidil balon za brankovou čáru.

Zbytek prvního poločasu byl plný šancí na obou stranách, ani jeden z týmů však nedokázal skórovat a do kabin se oba celky rozešly s průběžným výsledkem 1:1. Na další branku zápasu si fanoušci počkali až do 65. minuty. A ke smůle příznivců Aston Villy padla právě do sítě Villans.

​Díaz nacentroval z levé strany do vápna, do míče se hlavičkou opřel Mané a bez otálení zacílil ke vzdálenější tyči. Víc už se toho na hrací ploše nestalo a Liverpool se po vítězství dotáhl na první místo, kde na City ztrácí jen kvůli horšímu skóre. Citizens ale mají zápas k dobru.