MS v hokeji 2022

Pastrňák? Myslím, že rád přijede. Máme dobrý tým, věří kapitán Červenka

Česká hokejová reprezentace odletěla ve středu dopoledne do finského Tampere, kde odehraje základní skupinu mistrovství světa. Podle kapitána Romana Červenky tým získal potřebné sebevědomí díky úspěchům na posledních dvou turnajích Euro Hockey Tour. Pro útočníka švýcarského Rapperswilu to bude už deváté mistrovství světa a rád by na něm zaznamenal zase nějaký úspěch, stejně jako v roce 2010, kdy pomohl ke zlatým medailím v Kolíně nad Rýnem.

Pět výher a jedna prohra na nájezdy. Taková je bilance českého národního týmu v posledních dvou turnajích Euro Hockey Tour, které se odehrály v České republice a Švédsku. Svěřenci trenéra Jalonena se tak před nadcházejícím šampionátem velmi dobře naladili. "Já myslím, že máme dobrý tým. V posledních zápasech jsme ukázali kvalitu a věřím, že stejně dobře vstoupíme i do turnaje. Víme, že se začíná od nuly. Na druhou stranu si myslím, že ty odehrané zápasy nám daly sebedůvěru do turnaje," říká Roman Červenka odhodlaně. 

Na Švédských hokejových hrách inkasoval český národní tým ve třech zápasech pouze dva góly a bylo znát, že se soustředí hlavně na pečlivou defenzivu. O systému hry pod novým trenérem ale Červenka příliš mluvit nechtěl. "To bych musel jít do detailů, ale vesměs chceme hrát v pěti pospolu po celém hřišti. To je základní vlastnost systému," řekl kapitán týmu. Přesto alespoň naznačil, že by tým chtěl snadněji přebírat puk ve středním pásmu. "Je to jedna z možností. Když soupeř zakládá útok, tak si na něj počkáme. Těch věcí je tam víc." 

Související obsah

​Pro Romana Červenku to bude už deváté mistrovství světa, čímž se přiblíží Davidovi Výbornému, který se zúčastnil 11 světových šampionátů. "Já na tyhle věci moc nekoukám. Rád bych ještě zažil nějaký úspěch a to je hlavní motivace, proč tady všichni jsme. Tato čísla pro mě nejsou důležitá, ale možná se na ně někdy podívám," přiznává 36letý hokejista. 

Konečnou nominaci oznámil Kari Jalonen v neděli večer, ale stále je možné, že ji doplní o nějaké hráče z NHL, kteří vypadnou z play-off, což platí i o nejlepším českém hokejistovi současnosti Davidu Pastrňákovi. "Myslím, že kdyby Boston vypadl, tak by David rád přijel, ale to je asi otázka na vedení," řekl Červenka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události