Další sporty

Už mám další zápas, bude to velké! Procházka by mě zabil, vtipkuje Rytmus

V Praze na tiskové konferenci před Fight Night Challenge 2 se sešla zápasnická elita a slavná jména česko-slovenské rapové scény. Nechyběl ani Rytmus, kterého proti rivalovi z branže Molochovi čeká třetí zápas mezi provazy. Údajně už má ale domluvený další duel, a to ten největší ze své boxerské kariéry. Také prozradil, proč vlastně ve 45 letech boxuje a co si odnesl ze střetnutí s Jiřím Procházkou. A jak vidí jeho šance na titul v UFC?

Co vás jako úspěšného hudebníka motivuje opakovaně lézt do ringu?
Nový obzor. A když někdo dělá nějaký sport, tak si to samozřejmě chce vyzkoušet oficiálně. Nechápu ty řeči o tom, proč, když nemusím. Asi je to pro ten pocit.

Jak říkáte, vy to kvůli penězům či slávě dělat nemusíte. Box je tvrdý sport, vyžaduje každodenní dřinu a inkasujete rány do hlavy. Stojí to za to? Takhle bych to nebral. Jsou tam údery, ale máme rukavice. Je to olympijský sport a to má nějaký důvod. Je to udělané, aby u toho nedocházelo k trvalým následkům. Ale chápu, že běžný člověk, který nezná pravidla, to vidí jako bitku. Ale není. Je to taktizovaní, umění pohybu, je to o vzdálenosti a klamání těla.

Na pódiu s Karlosem Vémolou jste říkal, že vás motivuje také váš syn…
Určitě. Zápasím také proto, že až bude můj syn řešit nějaké téma ohledně motivace, bude říkat, že je něco těžké a bude to chtít vzdát, tak mu řeknu, ať se podívá na zápas, do kterého jsem šel ve 42 letech.

(pozn. red.– Rytmus se mezi provazy představil poprvé v roce 2018, v době rozhovoru bylo slovenskému rapperovi 45 let.)

Související obsah

Po Marpovi a Borárosovi vás čeká rapper Denis Domaracký alias Moloch. Na pódiu jste ale říkal, že je to jakýsi předzápas před tím hlavním velkým soupeřem. Máte tedy v hlavě vysněného soka, metu vaší boxerské kariéry?
Mám, už je to i dohodnuté, ale nepovím vám. Určitě se můžete dočkat něčeho velkého. To by měl být můj největší fight.

Zdroj: profimedia.cz

​​Na začátku roku proběhl na sociálních sítích "beef" mezi vámi (Kontrafaktem) a Separem. Je možné, že zakopete válečnou sekeru právě v ringu? 
Nevedu žádnou válku a ani to neberu jako beef. Jestli jako beef berete výměnu odkazů na instagramu, tak vás v tom klidně nechám. Tohle pro mě beef nebyl, zažil jsem horší. Tohle bylo takové covidové, lidé byli doma, nikam nemohli. S milionem lidí jsme si dávali odkazy, tak to mám brát, že mám s každým beef? Jsem v míru a zápas si dám s kýmkoli, kdo bude stát za to.

(pozn. red.– "Beef" v angličtině doslovně znamená "hovězí", zároveň se však v některých kruzích používá pro označení sporu, ostré výměny názorů.)

Pojďme od vašeho zápasu na světovou bojovou scénu. Vy sám jste fanouškem MMA a mezi zápasníky máte řadu přátel. Co ale říkáte na cestu Jiřího Procházky, rodáka z Hostěradic, kterého čeká bitva o titul UFC? 
Je to extrémně obdivuhodné. Veliká úcta před takovým člověkem a sportovcem, který zviditelňuje svou zem. Libí se mi, jak je jiný než všichni ostatní. A to, co šíří, extrémní klobouk dolů. Držím mu palce a doufám, že bude šampion.

Související obsah

Takže mu věříte, že Glovera Teixeiru porazí? 
Doufám, že ano. To, co zatím ukázal, tomu nasvědčuje. Ale v UFC se může stát cokoli. Já nemám rád tyhle predikce, ale má všechny předpoklady a všechno tomu nasvědčuje. Nechci se předčasně těšit, ale držím mu palce.

Vy jste se někdy s Procházkou potkali při sparingu? 
V ringu ne, on by mě úplně zabil (smích). Ale střetli jsme se, máme spolu fotku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události