Další sporty

Legendární basketbalista NBA zemřel. Proslavil se i extrémní velikostí bot

Legendární basketbalista NBA zemřel. Proslavil se i extrémní velikostí bot
Basketbalista Bob Lanier Zdroj: profimedia.cz

Basketbalová NBA oplakává ztrátu legendy. Ve věku 73 let zemřel člen síně slávy a vynikající hráč Bob Lanier. Americký pivot patřil v 70. a 80. letech ke hvězdám nejlepší basketbalové ligy světa.

Bob Lanier strávil v NBA 14 sezon a za tu dobu si zahrál osmkrát  All-Star Game. Většinu kariéry (10 sezon) strávil v Detroitu, následně si zahrál také za Milwaukee. Číslo 16, které americký basketbalista používal, pak oba týmy vyřadily.

Lanier se také proslavil nezvyklou velikostí bot. Některé zdroje uváděly, že nosil číslo 22 (56 podle evropských tabulek). Společnost Converse pak tuto informaci dementovala a tvrdila, že hvězdný basketbalista nosí číslo 18 a půl (cca 52 podle evropských tabulek).

Související obsah

​Po hráčské kariéře se Bob Lanier krátce věnoval trénování. V sezoně 1994/1995 byl asistentem trenéra v Golden State Warriors. Po vyhazovu kouče pak zastával i funkci hlavního trenéra.

"Byl jedním z nejlaskavějších a nejupřímnějších lidí, jaké jsem kdy měl při sobě," prohlásil komisař NBA Adam Silver, jenž ocenil jeho práci ambasadora, kterou po kariéře vykonával.

Související obsah

Bob Lanier zemřel ve věku 73 let. Podle webu The Athletic bojoval americký pivot od roku 2019 s rakovinou močového měchýře.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zlatá Evropská liga: Obě české reprezentace úvod zvládly

Odstartovala skupinová fáze volejbalové Zlaté Evropské ligy. České volejbalistky si na úvod skupiny B poradily s Chorvatkami hladce 3:0 na sety. Mužská reprezentace se s Estonci natrápila o něco víc a rozhodlo se až ve čtvrtém setu. Nakonec si ve skupině C připsala první vítězství 3:1 na sety.

Krátká zpráva

Házená: Plzeň doma zachránila finálovou sérii

Házenkáři Plzně doma zachránili šance na letošní titul mistra ligy. Ve čtvrtém zápase finálové série play-off na domácí půdě v těsném utkání porazili Karvinou 26:25, a tím odvrátili mečbol hostů. Vyrovnaná série 2–2 se rozhodne v Karviné.