Boston odvrátil ukončení série, přispěl k tomu i Pastrňák. St. Louis postupuje

O vítězi série mezi Bostonem Bruins a Carolinou Hurricanes rozhodne až sedmý zápas. Medvědům se podařilo opět srovnat, když šesté utkání vyhráli 5:2 a asistencí k tomu přispěl i český útočník David Pastrňák. Hvězdou utkání se stal s bilancí 1+1 Brad Marchand. Gólově se prosadil také Ondřej Palát, který pomohl Tampě ke srovnání série na 3:3.

Hokejisté Bostonu měli před nočním zápasem ze čtvrtka na pátek nůž na krku, když museli proti Carolině bezpodmínečně vyhrát, aby oddálili brzký konec v play-off. Po bezbrankové první třetině do toho šlápli hned na začátku té druhé. Brad Marchand ujel po pravé straně a střelou na bližší tyč překonal Raantu.

Druhý gól Boston přidal na konci druhé třetiny, kdy se prosadil Charlie Coyle po přihrávce Davida Pastrňáka. Dvoubrankové vedení ale Bruins dlouho nevydrželo, když ve 44. minutě snížil Svečnikov. Ve třetí třetině si ale Boston nenechal výhru vzít. Postupně se trefili Haula, Forbort a Lazar, kteří zvýšili už na 5:1. Hurikáni dokázali jen snížit, když se podruhé v zápase trefil Svečnikov, když mu přihrál Martin Nečas, ale na lepší výsledek než 2:5 jim to nestačilo.

​O vítězi série, stejně jako v případě Tampy a Toronta, rozhodne až sedmý zápas. Naopak z postupu se radují hokejisté St. Louis Blues, kteří vyhráli šestý zápas nad Minnesotou vysoko 5:1. Jedná se tak o druhou ukončenou sérii v úvodním kole play-off.

Noční zápasy NHL:

Boston Bruins –⁠ Carolina Hurricanes 5:2 (na zápasy 3:3)

Branky: 21. Marchand (Clifton, Coyle), 39. Coyle (Pastrňák, Marchand), 48. Haula (McAvoy), 51. Forbort (Nosek), 56. Lazar (N. Foligno, Nosek) – 44. Svečnikov (Jarvis), 58. Svečnikov (Nečas, Slavin)

Tampa Bay Lightning –⁠ Toronto Maple Leafs 4:3 po prod. (na zápasy 3:3)

Branky: 18. Palát, 31. Cirelli, 50. Kučerov (Point, Stamkos), 79. Point (Killorn, Hagel) – 32. Matthews (Giordano, Nylander), 40. Tavares (Spezza, Kaše), 40. Tavares (Nylander, Kerfoot)

St. Louis Blues –⁠ Minnesota Wild 5:1 (na zápasy 4:2)

Branky: 15. Leddy (Parayko), 30. O'Reilly (Schenn, Perron), 34. Bozak (Toropčenko, Saad), 39. Tarasenko (Perron, Perunovich), 59. Parayko – 47. Dumba (Merrill, Kulikov)

Los Angeles Kings –⁠ Edmonton Oilers 2:4 (na zápasy 3:3)

Branky: 34. Durzi (Kempe, Kopitar), 41. Grundström (Roy, M. Anderson) – 2. McDavid (Kane, Ceci), 22. Kane (Kulak, Ceci), 55. Barrie (Draisaitl, McDavid), 59. Kane (McDavid)