MS v hokeji 2022

Slováci naskočili do turnaje vítězně, s Francií se ale hodně natrápili

Pavol Regenda a Miloš Roman se radují ze vstřelené branky Zdroj: Profimedia.cz

Slovenská reprezentace se po olympijském bronzu postavila opět na led na velkém turnaji. V otevíracím duelu v Helskinkách si tým Tomáše Tatara zahrál proti Francii, nad kterou vedl již 2:0, ale nakonec se bál o výsledek. Výhru pojišťoval zakončením do odkryté klece druhou brankou večera Pavol Regenda.

Slováci naskočili do utkání velmi aktivně a dostávali se hned do nebezpečných situací. Na startu jedenácté minuty se dostali naši sousedé do jednobrankového vedení. Po parádní kombinaci zakončoval nadvakrát před brankou Pavol Regenda, který se nakonec prosadil bekhendově.

Vedení ze slovenského pohledu navyšoval Tomáš Tatar, který se dostal v přesilovce k odraženému kotouči a z pravého kruhu jej poslal do bližší šibenice. V tento moment to vypadalo na jasnou výhru Slovenska, ale Francie stav duelu zkomplikovala. Nejdříve se bekhendem prosadil Anthony Rech, vyrovnání zařídil v úniku královehradecký Jordan Perret.

Po této brance byl celek ze země galského kohouta mnohem aktivnější. Alexandre Texier mohl dokonce stav duelu otočit, ale v tváří tvář Rybárovi neskóroval. Celek Craiga Ramseyho se přesto do druhé přestávky dočkal rozdílové branky. V předbrankovém prostoru se bekhendem trefil Samuel Takáč.

​Slovensko vedlo o jednu branku před třetí části hry, a tak chtěli pro svůj klid náskok navýšit. Tomáš Tatar ve 45. minutě objel branku, ale proti Buyssemu neuspěl. O minutu později byl nebezpečný i Slafkovský, ale francouzský brankář branku zavřel. V poslední pětiminutovce byl v další šanci Texier, ale opět neuspěl.

Francie tak do posledních chvilek věřila ve vyrovnání stavu, Slafkovský špatně vyhodil a srovnat mohl Treille, ale zblízka Rybára neprostřelil. V poslední minutě a půl zakončoval do slovenského brankáře hodně aktivní Texier, Tatar pak mohl potvrdit výhru pokusem do prázdné klece, ale obránce Francie skvěle zakročil. Nakonec ale prázdná klec byla potrestána, trefil se Pavol Regenda.

Výsledek skupiny A:

Francie – Slovensko 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Branky: 27. Rech (Boudon), 33. Perret (Claireaux, Auvitu) – 11. Regenda (Grman, Roman), 22. Tatar (Slafkovský, Lantoši), 39. Takáč (Liška, Nemec), 60. Regenda (Slafkovský, Čerešňák)

Takto se letos v NHL prosadil Tatar proti Arizoně, v jejíž brance byl Karel Vejmelka:

Zlatá Evropská liga: Obě české reprezentace úvod zvládly

Odstartovala skupinová fáze volejbalové Zlaté Evropské ligy. České volejbalistky si na úvod skupiny B poradily s Chorvatkami hladce 3:0 na sety. Mužská reprezentace se s Estonci natrápila o něco víc a rozhodlo se až ve čtvrtém setu. Nakonec si ve skupině C připsala první vítězství 3:1 na sety.

Házená: Plzeň doma zachránila finálovou sérii

Házenkáři Plzně doma zachránili šance na letošní titul mistra ligy. Ve čtvrtém zápase finálové série play-off na domácí půdě v těsném utkání porazili Karvinou 26:25, a tím odvrátili mečbol hostů. Vyrovnaná série 2–2 se rozhodne v Karviné.