MS v hokeji 2022

Švédsko na úvod MS přehrálo Rakušany, výkonem ale nezaujalo

Švédové v utkání s Rakouskem Zdroj: Profimedia.cz

Švédsko se po loňském neúspěchu na světovém šampionátu v Rize chtělo opět ukázat. V Tampere hrálo úvodní duel s Rakouskem, nad kterým rychle vedlo. Poté se ale hra vyrovnala, gólově se prosadil i český soused. Nakonec se hokejisté Tre Kronor radují z výhry 3:1.

Švédové šli do utkání se třemi útoky a velmi brzy se dostali do jednobrankového vedení. Joel Kellman číhal mezi kruhy, kam dostal kotouč, a zakončením do vzdálenější šibenice poslal hokejisty Tre Kronor do vedení. Švédsko navýšilo vedení v 17. minutě, kdy si před branku najel Max Friberg, který mířil přesně. Prsty v tom měl opět Joel Kellman.

Rakušanům se ještě do konce první části hry povedlo vyrovnat, Peter Schneider ujel po pravém křídle a dělovkou prostřelil brankáře Högberga. Dvoubrankové vedení si Seveřané vzali zpátky ve 33. minutě, kdy Starkbaumovi propadl kotouč a Joakim Nordström jej dostal do branky, úlohu měl v ten moment opravdu jednoduchou.

​Třetí třetina byla z obou stran vyčkávací a moc šancí k vidění nebylo. Příležitost měl dostal Rasmus Dahlin, ale před Starkbaumem čtvrtou branku nepřidal. V závěru třetí třetiny měli Švédové k dispozici ještě přesilovou hru. Tu sice nevyužili, přesto berou po výsledku 3:1 tři body.

Výsledek skupiny B:

Švédsko–Rakousko 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Branky: 3. Kellman (Klingberg, Bengtsson), 17. Friberg (Kellman), 33. Nordström (Bromé, Gustafsson) – 20. Schneider (Heinrich)

Zlatá Evropská liga: Obě české reprezentace úvod zvládly

Odstartovala skupinová fáze volejbalové Zlaté Evropské ligy. České volejbalistky si na úvod skupiny B poradily s Chorvatkami hladce 3:0 na sety. Mužská reprezentace se s Estonci natrápila o něco víc a rozhodlo se až ve čtvrtém setu. Nakonec si ve skupině C připsala první vítězství 3:1 na sety.

Házená: Plzeň doma zachránila finálovou sérii

Házenkáři Plzně doma zachránili šance na letošní titul mistra ligy. Ve čtvrtém zápase finálové série play-off na domácí půdě v těsném utkání porazili Karvinou 26:25, a tím odvrátili mečbol hostů. Vyrovnaná série 2–2 se rozhodne v Karviné.