MS v hokeji 2022

Švýcarsko splnilo roli favorita, Itálii nasázelo nepopulárního bůra

Radost Švýcarska na MS ve Finsku Zdroj: Profimedia.cz

Favorizovaní Švýcaři naskočili do světového šampionátu podobným výsledkem jako reprezentace Česka. Nad outsiderem z Itálie vedli již před polovinou utkání 4:0 a poté si zkušeným výkonem došli pro výhru 5:2. Vidět byl obránce Siegenthaler, který zaznamenal tři asistence, či útočník Thürkauf, jenž se trefil dvakrát.

Hned v první minutě se tým ze země helvétského kříže dostal do vedení. Denis Malgin totiž dostal přihrávku do jízdy a zakončením na první tyčku jako první prostřelil Bernarda. Do konce první části se Švýcarsko trefilo ještě dvakrát. Nejdříve se v předbrankovém prostoru prosadil Calvin Thürkauf, 18 sekund před sirénou ještě skóroval legendární Andres Ambühl.

Švýcarsko nadále tlačilo. Velké šance měli Kurashev, Meier či opět Ambühl, ale gólově se prosadil až Calvin Thürkauf. Kurashev nahazoval a Thürkauf jeho pokus lehce tečoval do branky bezmocného Bernarda. Italové začali kousat až ve třetí části hry, nejdříve se v předbrankovém prostoru parádně prosadil Daniel Glira.

Dvě minuty před koncem ale navrátil čtyřbrankové vedení svému celku kapitán Švýcarska Nico Hischier, jenž proměnil přihrávku před branku od Tima Meiera. Vzápětí Itálie hrála ještě jednu přesilovku, kterou gólově využil Dante Hannoun, jenž uzavřel gólový účet duelu.