MS v hokeji 2022

Jalonen přiznal nervozitu Čechů, pak si stěžoval na stav ledu

Jalonen přiznal nervozitu Čechů, pak si stěžoval na stav ledu
Trenér národního týmu Kari Jalonen Zdroj: Profimedia.cz

Česká hokejová reprezentace zvládla první duel na světovém šampionátu ve Finsku na jedničku. Velkou Británii zdolala jasně 5:1, a připsala si tak první tři body do tabulky. Kari Jalonen ovšem po utkání přiznal, že jeho tým byl nervózní.

"Kluci mi ale v první třetině připadali nervózní," pronesl po utkání lodivod národního týmu Kari Jalonen pro web hokej.cz. "Bylo tam hodně špatných nahrávek a nepřesností, rozumím tomu. První zápas je vždycky první zápas," dodal zkušený finský trenér. 

Po první třetině byl stav zápasu nerozhodný, Kari Jalonen pro česká média prozradil, co proběhlo o přestávce v kabině národního týmu. "Před druhou třetinou jsme si říkali, že se musíme uklidnit a začít hrát naši hru. Dalších 40 minut se mi líbilo, tak bychom chtěli hrát. Výsledek je dobrý," dodal Jalonen.

"Všechny čtyři formace jedou naplno, dva góly zařídila čtvrtá lajna. To je vždycky dobré," komentoval Jalonen příspěvky karlovarských útočníků Jakuba Fleka a Jiřího Černocha. Oba útočníci se prosadili, druhý jmenovaný dokonce dvakrát. 

Související obsah

​Problém ale nejen českým hokejistům dělal led v Tampere. "Kluků se však musíte zeptat na led, vypadá to, že není úplně v pohodě. Mluvil jsem o tom s lidmi z finského týmu a říkali to stejné," přiznal vady hrací plochy nový kouč českého národního týmu.

Jalonen si přeje zlatou medaili, plánuje se naučit i českou hymnu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události