MS v hokeji 2022

Útočník z NHL pomohl Francii otočit špatně rozjeté utkání s Kazachstánem

Zdroj: profimedia.cz

Ve skupině A se střetla Francie s Kazachstánem. Hokejisté ze země galského kohouta ve druhé třetině převzali otěže a díky dvěma bodům NHL veterána Alexandra Texiera vykročili za první výhrou na šampionátu. Nakonec zvítězili 2:1.

Oba týmy na led vyjely s porážkou na kontě. Francie padla se Slovenskem 2:4 a Kazachstán padl s Dánském 1:9. Do nedělního utkání lépe vykročili Kazachstánci. Valerij Orechov otevřel skóre už v šesté minutě.

Francouzi odpověděli až po polovině hry. Od modré poslal puk do sítě Alexandre Texier. A útočník Columbusu Blue Jackets byl i u druhého gólu. Při přesilovce našel připraveného Chakiachviliho, jeho střelu si do branky tečoval Savickij a obrat byl dokonán.