MS v hokeji 2022

Američané měli namále, Rakousko srazili až v prodloužení

Nico Brunner a Karson Kuhlman ve vzájemném souboji Zdroj: Profimedia.cz

Po Velké Británii se překvapivého bodu dočkali také hokejisté Rakouska, kteří hráli s USA. Naši sousedé v utkání dokonce vedli 2:0, ale zámořským reprezentantům se povedlo vyrovnat. V prodloužení navíc rozhodl mladý talent Luke Hughes.

Rakušané šli do utkání s USA jako obrovský outsider, ale této role se naši sousedé nezalekli. Ve 14. minutě otevřel skóre duelu Benjamin Nissner, který dostal parádní přihrávku zpoza branky od Marca Kaspera. Vyrovnat mohl Galchenyuk, ale ten nastřelil pouze brankovou konstrukci.

Ve druhé polovině duelu navýšili Rakušané své vedení na 2:0. Paul Huber byl na konci krásné kombinace, kterou zakončoval rakouský útočník do prázdné branky. Vedení o dva góly vydrželo jen pár sekund, Kieffer Bellows se totiž ve stejné minutě prosadil zakončením zpoza branky.

Vyrovnání přišlo až těsně před poslední desetiminutovkou. Z pravého kruhu se prosadil střelou ke vzdálenější tyčce Adam Gaudette. Rakousko mohlo v závěru rozhodnout, ale neprosadilo se v přesilové hře. Rozhodl nakonec talentovaný obránce Luke Hughes, který v prodloužení všem ujel a prostřelil gólmana Kickerta.