MS v hokeji 2022

Švýcarsko opět ukázalo svou sílu, Dánům rozdalo nepopulárního kanára

Švýcarsko opět ukázalo svou sílu, Dánům rozdalo nepopulárního kanára
Radost Švýcarů ze vstřelené branky Zdroj: Profimedia.cz

Dánsku se povedlo nasázet v sobotu devět branek Kazachstánu, proti mnohem silnějšímu Švýcarsku se ale museli vrátit nohama na zem. Tým ze země helvétského kříže vedl již po dvou třetinách 5:0, nakonec z toho byl nepopulární kanár.

Švýcarsko naskočilo do utkání aktivně a brzy se dostalo do jednobrankového vedení. Fabrice Herzog v deváté minutě svižně střílel z prostoru před kruhy, Dichow v brance Dánsko puk nejspíše ani neviděl a inkasoval. V brankovišti mohl srovnat Jakobsen, ale Genoni jej zblízka parádně vychytal. První třetina plná šancí nakonec skončila pouze 1:0.

To v prostřední části to byl pořádný koncert. Již po třiašedesáti sekundách se prosadil v přesilové hře kanonýr Timo Meier, který z pravého kruhu zakončoval do vzdálenější šibenice. Na 3:0 navyšoval Suter, jehož střelu brankář Dichow nepochopitelně propustil. Ve 33. minutě přidal čtvrtou branku Janis Moser, který si najel po levé straně a zakončoval pod víko. 

Čtvrtým hráčem z NHL, který se v utkání prosadil, byl Philipp Kurashev. Hráč Chicaga dostal přihrávku zpoza branky k pravému kruhu, odkud svižně střílel do levé části branky. Kanára uzavřel po naprosto neskutečné přesilovkové kombinaci Denis Malgin. Švýcarsko vyhrálo 6:0 a prožilo tak perfektní první víkend ve Finsku. 

Související obsah

Výsledek skupiny A: 

Dánsko – Švýcarsko 0:6 (0:1, 0:4, 0:1)
Branky: 9. Herzog (Glauser, Corvi), 22. Meier (Moser, Malgin), 26. Suter (Malgin, Simion), 33. Moser (Malgin, Suter), 38. Kurashev (Hischier, Corvi), 47. Malgin (Meier, Moser)

Timo Meier vstřelil letos v NHL pět gólů v jednom utkání:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události